Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik akkordokat tanuljam...

Melyik akkordokat tanuljam meg szerintetek?

Figyelt kérdés
most kezdtem el gitározni, kb 2 hete, de már megy az egyszerű dalnak, az eleje:D és milyen akkordokat ajánlanátok elsőre megtanulni, amik fontosak, sokszor előfordulnak a rock zenébe? mert letöltöttem, egy 501 nevezetű akkordos könyvet, és nemtom kiszűrni
2011. nov. 23. 18:50
 1/8 A kérdező kommentje:
jah, és klasszikus gitárom van:)
2011. nov. 23. 18:53
 2/8 anonim ***** válasza:
én azt a könyvet megvettem inkább :) Ajánlom a power akkordokat. Ilyen például az alap E-moll is, ha lefogásakor csak az E-A-D húrokat pengeted, de az F is, ami barréfogásban tulajdonképpen ugyanaz, csak eggyel fentebb csúszik az egész, vhogy így: E-A-D = 1-3-3 (a mutatóujjaddal barrét fogsz). Ezt a fogást bárhol használhatod a fogólapon, az akkordoknak jó erős hangjuk van, pl. egy A-moll, amit alapból ugye így fogsz: E-A-D-G-B-E = 0-0-2-2-1-0, az terc nélküli power akkordban: 5-7-7-0-0-0 (vékony húrokat nem pengeted). Nem muszály tudni az összes akkord nevét, elég ha ezt a fogást megtanulod :) Remélem, segítettem
2011. nov. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
annyit még hozzáteszek, hogy 5-7-7-0-0-0 (és az összes többi) esetében is, tulajdonképpen így fogod: 5-7-7-5-5-5, a barréfogás miatt, csak éppen nem pengeted a vékony húrokat
2011. nov. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ok, köszi:)

ez ahogy számotam, nem volt valami sok, olyan 10 körülire számítottam:Dmég jöhetnek ötletek:)

2011. nov. 23. 20:20
 5/8 anonim ***** válasza:
no igen, majd elektromos gitárnál több lesz belőle :D De nem sokkal, hiszen ha hallgatod mondjuk a metálosabb zenekarokat, ők se épp akkordoznak, hanem "riffelnek". Az meg azért teljesen más :D
2011. nov. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha punkrockot akarsz majd játszani, (Sum 41, Blink 182, Rise Against és társai,) valóban elég megtanulnod kvintelgetni, amit előttem nagyon szépen leírtak. De én azért nyitott akkordokat is tanulnék... Kezdenék az E, A, D, C, G dúrokkal és molokkal, aztán jöhet az F. Ha az F dúr megvan, onnantól már egy pillanat alatt meglesz minden! :)

Nyitott akkordokat ugyan nem biztos hogy fogsz annyit használni, de a kezed nagyon szépen meg fog ügyesedni és az nagyon fontos! HA sürgős, gyorsan meg kell tanulnod, akkor szóról szóra kövesd a fönti választ, az is nagyon jó arra a stílusra, ez kicsit időigényesebb, hosszabb, de talán jobban megéri...

Jó tanulást, meg fogod szeretni! :)

2011. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy én az F-et ezen a számon tanultam meg:

[link]

Tökmindegy, hogy tetszik a szám vagy nem, a lényeg az, hogy az F-et megtanulod, mivel minden 4. akkord egy F! :D Ezzel együtt megtanulod a barrét is, ami az alapja a rock zenének.

A dal akkordjai: Am F C G

Végig ez a négy ismétlődik. Sok szerencsét!

2011. nov. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az AC/DC, az RHCP, Tankcsapda, meg Mötley Crüe amiket hallgatok, és tőlük szeretnék számokat játszani:D
2011. nov. 26. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!