Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell akkordokat olvasni?

Hogy kell akkordokat olvasni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem gitározni és nem nagyon tudom, hogy hogy kell akkordokat olvasni.

Egyszerűen azt az akkordot pengessem le ami ottvan, az éppen alatta lévő szöveghez?

Mert megpróbáltam pár számnál, de teljesen máshogy szóllt, mint a zeneszám.

Légyszi meg tudná mondani valaki?

Még jobb lenne, ha küldenétek egy linket példának és azon elmondanátok, hogy mi hogy működik.

Másik dolog pedig, hogy hol tudom megtalálni azz akkordokat?

Mert eddig beírtam googleba, rákerestem több oldalra, de mindenhol mások voltak.

Egyenlőre innen tanulom : [link]

De találtam más oldalakat, ahol sokkal több akkord volt és valamelyik akkord, ami ezen az oldalon is ittvan, az más oldalakon máshogy volt.

Valaki tudna segíteni?

Előre is köszönöm!


2011. nov. 11. 18:05
 1/4 anonim válasza:

hát ez attól függ :O

akkordokat olvasni úgy kell hogy megnézed miylen akkordok kellenek az adott zeneműhüz, zeneszámhoz

majd látod hogy oda van írva a szöveg alá vagy fülé az akkord neve mondjuk Asus7 és amelyik szó fölött van az akkord neve annál a szónáll váltassz erre az akkordra :O

azon kívül sok helyen nicnsen megjelenítve de nagyon sokat számít hogy miylen ritmusban pengeted felfele vagy lefele :O

kell egy "picking pattern" (pengetési mód :O)

ha ezek megvannak akkor gyakorlás gyakorlás :D

elősször inkább picikét skálázgatnod kéne :D

az nagyon sokat segít midneben :D

és amúgy ha most kezdted akkor ne csodálkozz nagyon ha máshogy fog szólni mert még biztosan esetlenke a kezed de majd lassan lassan megerősödik és ügyesebb lessz :)

egyébként előbb csak az akkordokat tanulgassad és akordváltásokat gyakorolj a sok sok skálázás meleltt és akkor minden okés lessz :D

2011. nov. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, konkrétabban az volt az én problémám, hogy nem tudom mikor és hogyan kell pengetni, de még az akkordok se nagoyn mennek és még valami:

Mi az a skálázás? :D

2011. nov. 11. 21:35
 3/4 anonim válasza:

első vagyok.

a skála az egy hangsor

és ebből millióféle van :O

ez segít felkészülni a szólózásra és improvizálásra :O

ezen kívül segít memorizálni a hangokat és a kézügyességet is fejleszti :O

és akkordokat lefogni nem nehéz csak a lényeg hogy egy kellemes pozícciót kell találnod aminél az összes húr cseng aminek csengenie kell és könnyen át tudsz fogni egy másik akkordra :O

merem ajánlani hogy akkordokat az ujjhegyeddel fogj le de ez nem általános csak alapakkordoknál a legjobb :O

vannak akkordok amiknél nem biztos hogy jól hangzik vagy kényelmes vagy hasznos :O

ha mondjuk egy A hangt vagy Aminor hangot fogsz le akkor pl merem ajánlani azt a módszert hogy fogd le az akkordot és engedd a hüvelyk ujjad át a nyakon és finoman érintsd meg az E6 húrt és csak épe anyira hogy ne csengjen ki :O

és ha egy cerucát be tudsz rakni az ujjaid és anyak közé (a maradék alsó húroknál) akkor okés :)

ha bonyolult keresek hozzá videót :O

2011. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon sokat segítettél, bár a vége valóban elég bonyolult.

Én eddig ezekről a videókról kezdtem tanulni : [link]

Szerintem nagyon hasznosak, nekem nagyon sokat segítettek, hogy a leg alapabb alapokat megtanuljam, bár sajna az illető nem folytatta a videósorozatot, ezért tértem át a fentebb említett oldalra.

Most már elég rég nem gyakoroltam vizsgák miatt, de minél több időt tervezek rászánni.

2011. nov. 25. 00:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!