Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az embereknek miért ez jut...

Az embereknek miért ez jut eszükbe a magyar zenéről?

Figyelt kérdés
mindig azt mondják, hogy a magyar zene sz*r. amikor szóba jön, hogy magyar zene 10ből 9nek fluor és sp jut eszébe. mért nem lehet ilyenkor mondjuk Kalapácsra, Pokolgépre Tankcsapdára, Roadra, Depresszióra, Alvin és a Mókusokra...stb gondolni? szinte minden embernek van legalább egy kedvenc száma ezektől a bandáktól aki már hallott ilyen zenéről is...
2011. aug. 31. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem a magyar zenéről a népzene jut eszembe :D
2011. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
na abba se kell szégyenkeznünk :D rengeteg népdal, motívumok, hangszerek, jellegzetességek stb.. arra büszkék lehetünk :D
2011. aug. 31. 17:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ezt nyomatják mindenhol, és exportálni is ezt próbálják, csak annyira szar, hogy a külföldi rádiók meg stúdiók röhögve elküldenek minket a p*csába. Az igényes rockra, metálra, meg népzenére nincs igény.
2011. aug. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sok magyar zenét hallgatok. Rengeteg jó rock, blues, jazz zenész és zene van.Az más kérdés, hogy meg kell őket keresni, mert eléggé el vannak a rejtve a "sűrű, sötét erdőben". :)
2011. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert a média tudatosan a nép elhülyítését szolgálja, ezért csak a gagyi, ízlésromboló zenét támogatják.
2011. aug. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mbalage ***** válasza:
100%

Nem az ízlésrombolás a fő cél, hanem hogy eladják a nyugati zenét ide is. Kis halak vagyunk, de arra mi is megfelelünk, hogy a médiákon keresztül etessenek minket, hogy a "nyugati" mennyivel jobb, és hogy azt kell venni. Ennek a beetetésnek pedig jó táptalajt adott a komcsi idők bezártsága, és az utána hirtelen jött üresség.


Mostanra már talán visszatért volna a magyar kultúra önbizalma, ha nem vette volna a világot teljesen uralma alá a pénzvilág. Ettől pedig ki tudja, mikor szabadulunk meg.

2011. aug. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam is, hogy egyszer egy félrefordítás miatt véletlenül Fluor-t küldték ki Németországba koncertezni. Akik ott voltak is úgy nyilatkoztak, hogy 'Csodálkoztunk is, hogy mi ez a szar-de a magyarok csak tudják. Ez is hatalmas égés volt, nálunk pedig ezt nézik meg 10 millióan. A jó zenét meg sokszor 100.000-ren se. Sajnos ez Magyarország.
2011. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előbb meghallgattam Tabáni István és Keresztes Ildikó duettjét. 400 ezer ember kattintott rá... Elgondolkodtam...Fluor - 10 millió...10 millió kontra 400 ezer.Hűha...
2011. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legjobb fiatal magyar zenekar, a Dalriada legnépszerűbb számára pedig 241 ezren kattintottak. Elég szomorúak az arányok...
2011. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

a magyar zene a köztudatban az, amit a köztudatba súlykolnak, ez pedig a divatzene, a többség ízlése meg igénytelen. nem mindenki születik zenészlelkűnek... szerintem főképp a metál/népi/kísérletező stílusokban jelentek meg újítások, jó együttesek, de az a vicc, hogy a magyarok nem tudnak róla, külföldön meg istenítik őket. :)


az meg hülyeség, hogy a média pusztítja az agyat, mert az embereknek valóban ilyen alacsony is az igényük. ha nem lenne eladható a szemétzene, akkor mással próbálkoznának. ez a színvonal

2011. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!