Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a baja az embereknek a...

Mi a baja az embereknek a magyar szinkronnal?

Figyelt kérdés

Szerintem remek szinkronszínészeink vannak.

Nem mondom, hogy nem láttam olyan szinkront, hogy sírva menekültem volna ki a szobából, de azért az ritka, és leginkább az argentín szappanoperák vannak így megcsinálva.

De amelyik igényesebb és jobb film, azok általában jól meg vannak csinálva, sőt! Szerintem olyan film is van, ahol a szinkron hang jobb, mint az eredeti (most nem akarok nagyon példákat mondani, mert annak sok értelme nincs, de szerintem az "A mentalista" c. sorozatban Simon Bakernek (Patrick Jane) kifejezetten jobb hangja van magyarul, mint eredetileg.

Ezt a kérdést meg alapból azért írom ki, mert egy régi Jackie Chan-os filmben sokan írták, hogy nem jó a szinkron, és hogy élvezhetetlen (amúgy a film címe Új Csapás volt)

Mitől lehet rossz és élvezhetetlen egy szinkron?


2010. júl. 28. 00:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nekem semmi bajom a szinkronokkal,de pl a feliratok katasztrófák.pl a csúnya szavakat az amcsi filmekbe kimondják,a magyar ember meg lazán lefordítja a K*rva anyádat hülye köcsögre...

meg mozi..pff-megy a külföldi szinkronos film,erre semmi magyar felirat vagy 2 percig...:S ez van

2010. júl. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
a Dragon Ball szinkronja eléggé kegyetlenül ergya..de még mindig jobb mintha japánul kellene nézni..
2010. júl. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
nem minden esetben, viszont elég sok helyen szeretem a szinkront. Van amikor eltalálják, de van amikor teljesen mellényúlnak. pl. Leonardo Dicaprio hangja magyarul sztem jobb :D
2010. júl. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy film amilyen nyelven megcsinaljak ugy az igazi, mert ugy kihasznaljak az illeto nyelv nyujtotta szepsegeket.(mar amelyiknel:) A szinkron viszont nem tudja ezt visszaadni, vagy csak reszben, es ezert is lehet az hogy tobb ember nem szereti a magyar vagy akarmilyen mas szinkront. Nagyon jo pelda, amcsi fimlekben a neger szereplok: na oket lehetetlen jol szinkronizalni magyarul. Sehogy sem ugyanaz mint eredetibe.
2010. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, volt olyan is, hogy a főszereplőt valami Keynek hívták, és a Don nevet is megkapta, és akkor röhögött egy másik ember, hogy Don Keynak hívják (donkey=szamár). Magyarul elég gáz volt azt nézni, de amúgy sem volt egy nagy film.

Dragon Ball-t nem nézek.

De néger szereplőt miért nem lehet rendesen szinkronizálni?

2010. júl. 28. 11:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tom!Szerintem nagyon jók sőt még ki is jelentették, hogy a világon a miénk a legjobb!
2010. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sztem is jók a magyar szinkronok, de mondjuk van pár....

pl.: Az Alkonyat szinkronjától ... halálra röhögtük magunkat! Olyan részek vannak benne, hogy:

Szeretem nézni ahogy alszol...az nekem olyan...varázsos...:D

Meg mikor odatolja a mikroszkópot a csaj elé: Meg akarod csekkolni? XD XD

vagy vmi ilyesmi...

2010. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van az a laza amcsi neger duma, amit valahogy nem lehet ugy atadni magyarul, mint angolul. Amugy tudom en is hogy jo a magyar szinkron, van par film ami nekem is jobban tetszett magyarul, de viszont van egy par amelyiktol egnek all a hajad:)(nezd meg The Big Bang Theoryt peldaul magyarul es angolul, magyarul ugy nezed s egyet-kettot nevetsz, angolul meg nezed es szarod ossze magad:)
2010. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk az egyértlemű, hogy nem lehet úgy átadni a filmet, mint eredeti nyelven, de tény, hogy a magyar szinkronok nagyon jók. Tényleg vannak rosszak, de nagy többségben jók (mármint ha pénzt ígérő filmről van szó).

Bár én azért megnézném a Babi néni strandra megy c. kisfilmet angolul. Biztosan nem adná át azt az érzést, amit az eredeti. :D

2010. júl. 29. 11:48
 10/11 anonim ***** válasza:

néha tényleg vannak rossz szinkronok...:S

Nekem például az Alkonyatban nagyon nem tetszik Edward Cullen hangja...XD

A 2.,3. filmben hallatszik Robert hangja,szerintem jobban illik a filmhez...

Adam Sandlert viszon el sem tudnám képzelni a magyarhangja nélkül.(L):)

És Cameron Diaz-t se!:)(L)

2010. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!