Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a baja az embereknek a...

Mi a baja az embereknek a magyar szinkronnal?

Figyelt kérdés

Szerintem remek szinkronszínészeink vannak.

Nem mondom, hogy nem láttam olyan szinkront, hogy sírva menekültem volna ki a szobából, de azért az ritka, és leginkább az argentín szappanoperák vannak így megcsinálva.

De amelyik igényesebb és jobb film, azok általában jól meg vannak csinálva, sőt! Szerintem olyan film is van, ahol a szinkron hang jobb, mint az eredeti (most nem akarok nagyon példákat mondani, mert annak sok értelme nincs, de szerintem az "A mentalista" c. sorozatban Simon Bakernek (Patrick Jane) kifejezetten jobb hangja van magyarul, mint eredetileg.

Ezt a kérdést meg alapból azért írom ki, mert egy régi Jackie Chan-os filmben sokan írták, hogy nem jó a szinkron, és hogy élvezhetetlen (amúgy a film címe Új Csapás volt)

Mitől lehet rossz és élvezhetetlen egy szinkron?


2010. júl. 28. 00:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A magyar szinkron minősége egykor óriási volt, mára ez már megszűnt. Ennek toronymagasan a kereskedelmi tévék megjelenése az oka, mert ők nem igényelnek olyan minőségi munkát, hanem beérik gyors, és kevésbé jóval is, hiszen az olcsóbb és hamarabb elkészül. A minőség másodlagos.

Amikor ilyen éles a verseny, az a stúdió marad fenn, az tud üzletileg és talpon maradni, amelyik gyors munkát végez, csak sajnos, ez a minőség rovására megy. Meg hát az is igaz, hogy nagyon sok klasszikus szinkronhangot adó színész meghal, pl. legutóbb a legnagyobb, Végvári Tamás, vagy Szabó Ottó, Szakácsy Sándor, stb...

Utánpótlásképzés nincs, a mai színészek már nem olyan jók, mint a korábbi generációk...


számos film magyar szinkronja annyira klasszikussá vált, hogy már el sem tudjuk képzelni azokat más nyelven. pl. a spencer-hill filmek is, igen.


második válaszadónak is igaza van, de én hozzátenném, hogy ahány ország, annyiféle filmes "hagyomány" alakult ki az évek során. egyes országokban a feliratozás a jellemző (pl. romániában), másoknál a hangalámondás (pl. lengyeleknél). nálunk a szinkron terjedt el, ezt szokták meg a nézők. kár lenne teljesen elfeledni a magyar szinkront, mert számos film van, amelyek magyarul egyszerűen jobbak, mint eredetiben. én - fiatal korom ellenére (31) - mindenképp szinkronpárti vagyok, mert ezt szoktam és szerettem meg, noha tény, hogy vannak filmek, amiket a szinkron sokat ront, pl. Mátrix, stb.


szal én azon vagyok, hogy ne szűnjön meg a szinkrongyártás, hanem legyen választható opció, viszont akkor a nívó is maradjon meg.


Szal összefoglalva: nincs már igény a rendes szinkronra, sem pénz, a legnagyobb hangok pedig már nem élnek.

2010. júl. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!