Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nincs jó hagzása a...

Miért nincs jó hagzása a gitáromnak?

Figyelt kérdés

2 napja vettem egy klasszikus gitárt, nylon húrosat. teljesen kezdő vagyok hozzá, de már pár akkordot ismerek, és tanár nélkül tanulok netről. csakhogy a videókban teljesen más hangzása van az ugyanolyan akkordoknak, egyszerűen a kis kacsa fürdik..-et nem tudom eljátszani, vagyis az akkordjai mennek, csak egyántalán nem emlékeztet rá. mit tegyek? ja, és a kishúgom eltekerte az A5-ös hangolóját, és egyszerűen nem tudom visszaigazítani. pedig az E6 5. bundjával próbálom egyeztetni, de nem megy. van szintetizátorom, azzal is próbáltam, de nem tudom. mit tegyek?

ja, és csináltam egy kis videót, aról hogy hogyan hangzik a gitárom. http://www.youtube.com/watch?v=2EZNY2VcyTE


2011. aug. 20. 16:11
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
aham, köszi. csakhogy a közelünkben senki sem gitározik.:( esetleg itt valaki?
2011. aug. 20. 20:36
 12/19 anonim ***** válasza:
sziaaa!mikrofonod van ugye? :)
2011. aug. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 mbalage ***** válasza:

Valóban nem jól hangoltál, de azért oktávnyi eltérésekről szó sincs. Ehhez is megpróbálhatsz hangolni:

http://www.youtube.com/watch?v=gzKCgwvv-vw

Ha kikeresed ezeket a hangokat a szintin, akkor utána már ahhoz is menni fog a hangolás. Ne csüggedj, gyorsan rutint szerzel, aztán már fél perc alatt is menni fog!


Az akkordfogásaid viszont még nem jók, nem azok az akkordok szólalnak meg, amit a videón bemondasz. Olyan videókat keress, ahol hangonként is lepengetik az akkordokat, úgy talán jobban össze tudod hasonlítani a tiéddel, hogy melyik húrral van a gond.


Közben találtam egy ilyet:

[link]

A jobb oldalon, a gitárnyak mellett kiválasztod az akkordot, az pedig megmutatja a fogást, sőt le is játssza, ha az egeret a húrok fölé viszed. Ha a listen mellett, az 1/10-et átállítod sec-re, és megnyomod a listent, akkor végigpengeti neked a hangokat egyenként is.

2011. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

22:12 igen, van mikrofonom, de ez hogy jön ide?

utolsó: köszi a linket, sokat segít, habár már kb. 1000 oldalon megnéztem az akkordokat, szóval azok nagyjából mennek. csak az a baj, ha pl. lefogok egy B-t, barrésan, akkor olyan a hangja, mintha befőttesgumit tépkednék. komolyan..húú, teljesen kiidegel...:(

2011. aug. 21. 13:52
 15/19 anonim ***** válasza:

úgy jön ide a mikrofon dolog, hogy azzal a legegyszerűbb behangolni


[link]


ezt letöltöd aztán mehet is :)

2011. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2011. aug. 21. 14:23
 17/19 anonim ***** válasza:
remélem sikerrel jársz :)
2011. aug. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
hm..hát nem igazán értem ezt a programot:(
2011. aug. 21. 16:57
 19/19 anonim ***** válasza:
írj privit aztán elmagyarázom
2011. aug. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!