Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez tényleg erről szól? :O...

Ez tényleg erről szól? :O (Quimby -Most múlik pontosan)

Figyelt kérdés

ezt az elemzést ma olvastam, és nagyon meglepett! ez a szám tényleg ilyen mély jelentést hordoz magában?? én azt hittem, hogy csak egy sima, nyálas, mainstream szerelmes szám! szóval, ez igaz?

" A vers elején érzéseit írja le, úgy érzi ez nem ő, ettől az érzéstől meg akar szabadulni."Villámlik mennydörög, ez tényleg szerelem". Ezek az ő érzései, amik a mennyországba, és a pokolba is tudják juttatni. A vers a heroin rabságáról, és annak szabadulásáról szól. A második versszakban álomszerű állapotba kerül. A madár a lélek szabadságát, a szalmaszállal már a fészekrakást, ill. a családot szimbolizálja. Valószínű, hogy miattuk jutott erre az elhatározásra. A köv. részben már a gonosz erőket említi, amik majdnem a mélybe húzták"sár. és ingovány". Negyedik részben lidérces képzeletek, rémálmok=elvonási tünetek. Ötödik versszakban saját magát látja a szemfedő alatt. Ez segít neki a leszokáshoz, mert ahogy a kígyóbűvölő irányítja a kígyót, az ember is úgy irányítja a sorsát. Szilánkos mennyország" = kábítószer kristályok, "folyékony torz tükör" = a kanálban öngyújtóval fölolvasztott "anyag", stb."

aki csak hülyeségeket írna, az nagyon szépen kérem, ne fárassza magát!


2011. aug. 14. 00:12
1 2
 11/16 anonim válasza:
Látom, hogy nem mostani ez a kérdés, de nekem magyar órára kéne értelmeznem ezt a verset/dalszöveget. (A tanár szerint ez kimondottan egy szerelmes szöveg.) Ti mit írnátok értelmezéshez?: azt amiért igazából az írója költötte(függőség) vagy azt, amit látnak benne(szerelem)?
2014. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mindenképpen az első (függőség), Kiss Tibi elmondta számtalanszor.
2014. szept. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Komlón volt elvonon
2014. okt. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
ha belegondolunk a szerelem is egyfajta drog, és akár függőséget okoz....
2015. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Látom, hogy régi a kérdés, de azért szolgáljunk valami hiteles válasszal. Kiss Tibi mondta:


"Nemcsak a drogokról van szó, hanem mindarról, ami droggá válhat az ember életében. A szerelem is lehet drog. A dal konkrét ihletője egyébként egy narkós szerelem volt, de hát melyik szerelem nem narkós? És ennek az elengedésében benne van a saját fiatalságom, a saját bohém életem elengedése is. Talán azért is tudott annyi embernek betalálni, mert bárki bármit behelyettesíthet, és akkor érvényessé válik számára a dal. Hiszen mindarról szól, ami fontos volt, de már nem lehet."


A Quimby frontembere szerint ezen az üzeneten a Csík zenekar sem változtatott feldolgozásában: "A lényeg megmaradt: valami fontosról kell lemondanom. Akár az életről is. És benne van az is, hogy mindannyian valami ismeretlen semmi felé igyekszünk, miközben elengedjük az életet, a szerelmet, a bohémságot, a fiatalságot."

2015. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát van egy pár elmélet:) énis sejtettem màr amikor elsõnek hallottam a dalt, hogy kissè elvont, de màskèpp èrtelmeztem.


Az elejèn a drog hatásának az elmúlásáról ír és, hogy nincs helye az èletèben szerelemnek, mert a drog hatása neki a boldogság (szerelem).

A madár (szabadság szimbóluma) az ő, aki haldoklik (szívèben szögesdrót), szalmaszállal (bèkèvel) megy istenhez, inhalál (meggógyul).


Vàgtatna (a szerelmével) egy àlombeli indiànlovon (szabad szeretne lenni),

de nem teheti mert a függ a drogoktól,

(konyhakès), tudja, hogy a pokolba juttattja, remènytelen (sàr, ingovàny).

Kristàlyos mennyorszàg, folyèkony torz tükör, lehetsèges, hogy a drogok szimbóluma (amit te is írtàl), de a lènyeg, hogy egyik sem egyenletes, torz kèpet ad vissza az illetõrõl.

Szent jànos bogarak (fènyt adnak a sötètsègnek, üressègnek).


A vège valószínü annyit jelent, hogy az illetõ, tudja, hogy a sorsa, hogyan zàrul (rozsdàs szemfedõ), de nehezen tud tenni ellene.

A kígyóbüvölö elejti a furulyàjàt, nem tud uralkodni a kígyó felett, mint ahogyan a függõ emberek sem tudják legyõzni a szenvedèlyüket.

2016. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!