Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez tényleg erről szól? :O...

Ez tényleg erről szól? :O (Quimby -Most múlik pontosan)

Figyelt kérdés

ezt az elemzést ma olvastam, és nagyon meglepett! ez a szám tényleg ilyen mély jelentést hordoz magában?? én azt hittem, hogy csak egy sima, nyálas, mainstream szerelmes szám! szóval, ez igaz?

" A vers elején érzéseit írja le, úgy érzi ez nem ő, ettől az érzéstől meg akar szabadulni."Villámlik mennydörög, ez tényleg szerelem". Ezek az ő érzései, amik a mennyországba, és a pokolba is tudják juttatni. A vers a heroin rabságáról, és annak szabadulásáról szól. A második versszakban álomszerű állapotba kerül. A madár a lélek szabadságát, a szalmaszállal már a fészekrakást, ill. a családot szimbolizálja. Valószínű, hogy miattuk jutott erre az elhatározásra. A köv. részben már a gonosz erőket említi, amik majdnem a mélybe húzták"sár. és ingovány". Negyedik részben lidérces képzeletek, rémálmok=elvonási tünetek. Ötödik versszakban saját magát látja a szemfedő alatt. Ez segít neki a leszokáshoz, mert ahogy a kígyóbűvölő irányítja a kígyót, az ember is úgy irányítja a sorsát. Szilánkos mennyország" = kábítószer kristályok, "folyékony torz tükör" = a kanálban öngyújtóval fölolvasztott "anyag", stb."

aki csak hülyeségeket írna, az nagyon szépen kérem, ne fárassza magát!


2011. aug. 14. 00:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Egy másik értelmezés szerint szerelmes szám...
2011. aug. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Egy biztos, eleje az a fingról szól. Hallgasd csak meg.
2011. aug. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy komolyra fordítva a szót, a drog leszokása miatt írta.
2011. aug. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
az egyik kedvencem,de én azt hittem szerelmes.akkor most melyik?
2011. aug. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem az számít, hogy a dalszöveg írójának mit jelentett akkor, hanem hogy neked/nektek mit jelent a szöveg.
2011. aug. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Utolsónál a pont.
2011. aug. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Tényleg a drogokról szól, nem szerelmes szám. De ahogy Kiss Tibi mondta, ők ránk bízzáka szövegek értelmezését, akinek szerelmes szám, annak szerelmes szám, de olvastam már, hogy valaki szerint a fingról szól :D
2011. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ezt már anya is mondta,hogy a drogról szól.és igen,ilyen rejtett jelentése van.mert nem minden az,aminek látszik.de elég sejtelmes,simán be lehet tudni egy sima zeneszámnak.
2011. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
tegyünk pontot az i-re, a szám pontosan a drogtémáról íródott, és engem személy szerint idegesít hogy üres, átlagos szövegnek tekintik sokan, de mivel nem magyar órán ülünk, senki nem fogja megmondani hogy értelmezzük
2011. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
igen, a drogokról, egészen pontosan az attól való elszakadásról szól. Kiss Tibi 13 hónapot töltött egy rehabilitációz központban annak idején.
2012. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!