Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A hangos zenehallgatás okozhat...

A hangos zenehallgatás okozhat halláskárosodást?

Figyelt kérdés
Amennyire tudom, járművökön mindenki hangosabban hallgatja ugye a külső zajok miatt, sőt, van, hogy maximumon. Van aki azt mondja, hogy ez nem okoz gondot, de sokak szerint halláskárosodása lesz az embernek előbb utóbb. Szerintetek hogy van? Én pl abszolút csak hangosan tudom valóban hallgatni, halkan nem élvezhető számomra, de amúgy a hétköznapokban mindent tök jól hallok, sőt. Csak félek, ez nem változik-e. Meg ha jól tudom, pl rádiósok, zenészek is mindent baromi hangosan hallgatnak, mert munkájukból adódóan ahhoz szoktak hozzá, mégsincs súlyos károsodásuk..
2009. ápr. 5. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem okozhat, hanem okoz. Nekem már gyengébb az egyik fülem, mert mindig ott hallgattam félfüllel, és jó hangosan. Azóta sokkal halkabban hallgatom, és így is tudom élvezni.

Amúgy ez egy ördögi kör, mert, ha hangosan hallgatod, akkor megszokod, és még hangosabbra állítod, aztán megint, és megint, aztán már maximumon is van.

2009. ápr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen okoz. Egyrészt halláskárosodást, másrészt ideiglenes vagy végleges tinituszt.

(És a zenészek egyáltalán nem hallgatnak mindent hangosan, a próbák nagy része szinte erősítő nélkül van, stúdióban a felvétel mellett nyugodtan lehet beszélgetni.

2009. ápr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bizony okozhat! ha nem is azonnal, de fokozatosan biztosan.

én azóta hallgatom jóval halkabban a zenét mp3-ban, mióta egyszer úgy jártam, hogy a metrón ültem, és direkt jó hangosra tettem a hangerőt, mert a kedvenc számom jött, és nem sokkal később iszonyatosan elkezdett fájni az egyik fülem. na akkor nagyon megijedtem... sztem csak a szerencsémnek köszönhetem, hogy nem sérült meg komolyabban a dobhártyám.

2009. ápr. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!