Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangos egy rock koncert?

Milyen hangos egy rock koncert?

Figyelt kérdés

Mondták, hogy ha melletted űvőlt valaki, azt sem hallod, de mégis mennyire hangos egy rock koncert?

Sosem voltam még ilyenen, tervezek majd egyszer menni.

Csak nem tudom elképzelni, hogy milyen hangos lesz.

Lehet valamihez hasonlítani, hogy eltudjam képzelni?


2011. jún. 27. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé, de ha eleget iszol fel sem fog tűnni. :) Egyébként meg pont az lenne a lényeg, hogy tombold ki magad.
2011. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha nagy koncertre mész mint pl Tankcsapda, ACDC) akkor bizony nagyon nagy.ha melletted ordít valaki azt sem hallod:DD ha meg egy kis városi presszóba van egy kis banda akkor az nem annyira hangos :D
2011. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Eléggé az. mi Magna cum laudén is ordítottunk egymás fülébe. :D Nemmég tankcsapdán :D
2011. jún. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

brr :S hát. ha az első sorokban állsz mindenképp érzed a szívedben a dobot, és nem csak szimbolikusan értem. utána fél napig zúg a füled. sőt, állítom nekem a koncertek nem kis szerepet játszottak abban hogy mára erőteljesen búg a fülem alapjáraton is :S

ahoz tudom hasonlítani, hogy egy erős zúzós szám közben TALÁN megérti a melletted álló amit a fülébe ordítasz..

de ez az egész akkor értendő ha elől állsz. am optimális.

2011. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Eléggé hangos, de nagy élmény egy koncert. Én pl 2 órán át nem hallottam a jobb fülemre, igaz 1,5-2 méterre álltam a hangfaltól. Hangerőre kb egy légkalapács, de kicsit hangosabb is lehet...
2011. jún. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
pff az nagyon durva :O ne álljatok a hangfal elé! egy életen át bánhatjátok! :S
2011. jún. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Középre kell állni, nem a hangfal elé.

És igen, egy rock koncert pár percen belül tud maradandó hallás károsodást okozni, és okoz is. De hát kb mindenkinek van ilyen, nem olyan vészes.

A zenészek negyede hallás károsult valamilyen szinten.

2011. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Együttestől is függ. Pl. tavalyi Rockmaratonon 'Kalapács' nem volt annyira hangos (legalábbis egy aátlag rock/metál koncerthez képest), míg a Mayhem koncert óta a mai napig nem 100%-os a fülem. :)
2011. jún. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
attól függ mi az. a motörhead és a twisted sister is betolt a színpadra 6 meg 7 marshall tornyot ( 1 fej, 2 100 wattos láda) , + még a színpadi hangfalak. sokan állítják, hogy süket vagyok...:) nem tagadom.
2011. jún. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem ilyen kis presszókra gondolok, hanem komoly nagy világszínvonalú koncertekre. Pl Metallica AC/DC Rammstein SLayer Iron Maiden.
2011. júl. 2. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!