Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van egy zenekarom, saját...

Van egy zenekarom, saját dalainkat szeretnénk felvenni, hogyan? Help plz!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy rock bandánk.. 2gitár 1 basszus 1 elektromos 1 dobos 2 vokál. Már van egy albumra való mennyiségű saját szerzemény. Szeretnénk felvenni a dalokat jó minőségbe. Hogyan lehetne ezt megoldani? Nincsen külön dob mikrofon meg ilyenek..:s 2 sima mikrofon van.. Hogyan lehetne a legjobb minőséget elérni? Köszi a segítséget előre is.
2011. júl. 11. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
S T U D I O! máshogy nem lehetne nagyon jó minőséget elérni, sajnos... :/
2011. júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs ilyenre pénz..nem szuper minőség kell...studióban már az van..nekem itthoni megoldás kellene..:S
2011. júl. 11. 19:18
 3/7 mbalage ***** válasza:

Nem értek egyet az elsővel. Ha rendben vannak a hangszerek, és mindenki el tudja játszani a maga részét, akkor némi kitartással házilag is lehet 80-90%-os szintű felvételt csinálni. A maradék 10-20% már csak profi cuccokkal, de leginkább a gyakorlott szakemberek segítségével érhető el.


Nektek viszonylag egyszerűbb a helyzetetek, mert - ha jól értem - elektromos dobbal dolgoztok. Ezt ugyanis nem kell mikrofonozni, hanem a vonalkimenetét egyből be lehet kötni a gépbe.


Először is némi alapismeret kell a soksávos felvételek terén. Sok helyen lehet olvasni a témáról, keresgéljetek! Kell egy jó fül, és egy megfelelő minőségű hangszóró. Ezen kívül szükség lesz egy kis keverőpultra (vagy egy mikrofon-előfokra), és egy számítógépre, megfelelő minőségű hangkártyával (max. 10msec látencia). A felvétel sorrendje:


1. Dobfelvétel. Fontos, hogy a metronóm szóljon a dobos fülébe a felvétel alatt. A basszus is játszhat "mankónak", ha egyébként jól összeszoktak már, és stabilan tartják a tempót. De csak a dobot kell felvenni.

2. Basszus. Nem muszáj ezt sem mikrofonozni. Ha van az erősítőn vonalkimenet, vagy a hangszer aktív elektronikás, akkor mehet közvetlenül a keverőbe.

3. Gitár, mikrofonozva. Ezzel kell a legtöbbet kísérletezni, a mikrofon elhelyezésének óriási jelentősége van.

4. Másik gitár. Mint előbb.

5. Fő ének. Ez is kulcsfontosságú, biztassátok sokat az illetőt!

6. Másik ének(ek). Érdemes lekapcsolni a fő éneket, és csak az üres zenére énekeljétek fel.

7. Szólók


Effektekkel csak csínján kell bánni, mindig a lehető legkevesebbet mindenből. A legegyszerűbb, ha csak az énekek, és a szólók kapnak egy kis zengetést, és esetleg egy minimális delayt.


A végén meg kell keverni, vagyis a sávok hangerejét beállítani egymáshoz. És utoljára jön a mastering, ami tulképp egy finoman beállított jó minőségű kompresszor effektet jelent.


Nagyon vázlatos voltam, de alapvetően a fenti rendszert követik a legprofibb stúdiókban is.

2011. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vá..Nagyon kösz! :D A dob is sima dob szerkó...

Majd meglátjuk mit tehetünk..:D

Tudtok valami olyan programot amivel az énekes hangján lehet változtatni?

2011. júl. 18. 18:55
 5/7 mbalage ***** válasza:

Jaaa, ha a dob nem elektromos, akkor azzal külön küzdeni kell egy sort... Nézzünk 1-2 minimalista megoldást erre is:


A dob legegyszerűbb felvételi módja, ha két térmikrofont leteszel a szerkó elé, két oldalra. Sokáig kell próbálgatni a mikrofonok helyét: ha alacsonyra teszed őket, akkor a tamok és a lábdob nagyon mélyek, döngősek, és hangosak lesznek. Ha magasra, akkor pedig a tányérok fognak üvölteni a felvételen. Ha túl közel vannak a szerkóhoz a mikrofonok, akkor a mikihez közel eső dobtestek kiugróan hangosak lesznek, ha pedig túl távol, akkor nagyon zengő, teres lesz a felvétel, a pergő pedig alig hallatszik majd. Egymáshoz képest is megfelelő távolságra kell legyen a két miki, különben rossz lesz a sztereó hangkép. Szóval jó pár órát el kell tölteni a próbálkozással...


Ha van keverőpult, és további két mikrofon, akkor a fenti kettőn kívül egyet a lábdobhoz, egyet pedig a pergőhöz is lehet tenni. A lábdobhoz mindenképpen dinamikust tegyél, ami kibírja a nagy hangnyomást. A lábdob nyílása elé tedd, és irányítsd a lábgép ütési pontja felé. A pergőmikrofont gémes állványon, a lábcin alatt lehet bevezetni. A miki meredeken nézzen lefelé a pergőbőrre, és legyen háttal a lábcinnek, hogy azt minél kevésbé vegye!


E módszerek legnagyobb hátránya, hogy később nem változtathatsz az arányokon: pl. ha a lábcin túl erős lett, akkor utólag már nem sokat lehet tenni. De kis költségvetés esetén nincs más választás.

2011. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mbalage ***** válasza:
Ja, és az énekes hangján az Autotune-nal lehet kijavítani a hamisságokat, de ez nem olcsó program. Valószínűleg vannak alternatívái is. Effektek pedig sokfélék vannak, énekre elsősorban egy kis zengetés, és egy kis delay a szokásos. Kórus effektet nem javaslok, inkább énekelje fel többször egymásra, és ezt is csak a refréneknél. Nagyon csínján kell bánni az effektezéssel, mert könnyen a háttérbe szorítja az éneket!
2011. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia, az előttem 2x szóló hozzászólását hadd egészítsem ki annyival hogy az Adobe Soundbooth-al pofonegyszerűen lehet keverni, rétegezni a felvett hangsávokat, lehet benne - igaz csak rövidebb intervallumokban - javítani a hangzást, úgy mint az Autotune-ban. Effektek is vannak benne. A hangszínszabályozás se gond neki. A 30 napos próba verziója letölthető az adobe honlapjáról, vagy ha nem akartok profitálni a lemezből ott a warez, torrent stb..

más: nagyon olcsón tudtok az ebay-ről renderlni nagyon jó mikrofonokat, ebben biztos vagyok, akár össze is dobhatjátok a pénzt rá(juk). de ugyanakkor ott az express.hu, vatera, teszvesz, onlineapro és rengeteg ien honlap ahol olcsón lehet használt, de a célnak tökéletesen megfelelő cuccokat venni.

Remélem segítettem:)

2011. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!