Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit ajánlanátok gyakorlásra...

Mit ajánlanátok gyakorlásra (gitár)?

Figyelt kérdés

Van egy gitárom, és egy ideje tanulgatok, de csak magamtól. Sajnos egy gitártanár nagyon drága. Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen számokat érdemes megtanulni, ahhoz, hogy fejlődhessek. Esetleg tudtok-e olyan honlapot, ahol a gitározás alapjai vannak. Eddig megtanult számaim:

Metallica - The Unforgiven (végig)

Metallica - Nothing Else Matters (végig)

Lynyrd Skynyrd - Sweet Home Alabama (ennek csak az eleje)

Guns \'n\' Roses - My Michelle

Guns - Don\'t Cry, Knocking on Heavons Door (eleje)

System of a Down - Roulette (végig)

System of a Down - Lonely Day (végig)

Ozzy Osbourne - Paranoid (végig)

Ozzy - Crazy Train (eleje)

Valami hasonló nehézségi szintű zenét ha tudtok ajánlani, illetve örülnék nehezebbnek is, de olyannak, amivel boldogulok. :) Köszi.


2009. márc. 28. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Fejlődéshez nem számokat kellene megtanulni hanem gyakorolni Carcassi, Tarrega, Carulli módszertanokból, skálázni, párhuzamos skálákat nyúzni. Keress rá a fájlmegosztókon, mert nagyon sok minden van fent.
2009. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

smoke on the water (az előadóját nemtudom)

soad - hipnotize

2009. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hello. Köszi a válaszokat.


Első válaszoló:

Igen, tudom, hogy a fejlődéshez nem a megtanult zenék fognak vezetni. Azért írtam, hogy olyan honlapok is érdekelnének, ahol gitározás alapjai vannak. Mármint nem arra gondolok, hogy hogy tartsd a gitárt, hanem a pengetési technikák, módszerek, skálázás, barrék... ezek, mivel azt nem tudom, hogy hogyan induljak/folytassam az utat. Nem szeretnék olyan gitáros lenni, aki csak betanult pár számot, és azt el tudja játszani. Majd utánanézek az általad felsoroltaknak. Remélem segít. :)


Második válaszoló:

Köszi, ezek jó ötletek. Mondjuk a Smoke on the watert kifelejtettem a listáról, azt megtanultam. Deep Purple-től van.

2009. márc. 28. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:
MEtallica - MEtal Militia
2009. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Nothing Else Matters-hez csak gratulálni tudok ha kezdő vagy, tanulhattad egy darabig (:
2009. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2009. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Le a kalappal, h ezeket mind íg megtanultad egyedül, sok időt áldozhattál rá. Én a nothing else matters-t lusta vagyok megtanulni, pedig egy ideje már tépem a húrokat...:P

A stílushoz passzoló gitároktatás: gitarozz.hu

2010. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!