Megéri elkezdeni valamilyen hangszeren tanulni ebben a korban?
Zenélni sosem késő elkezdeni, igaz, minél korábban jó elkezdeni. Hogy megéri-e? Gondolom csak hobbiszinten akarsz hangszeren játszani, igy viszont anyagilag biztos nem fogja megérni, a zeneoktatás is pénzbe kerül, a többszázezres, neadjisten milliós hangszerről nem is beszélve.
Viszont kikapcsolódásnak abszolút megéri nekivágni, főleg ha valaki fogékony a zene iránt. Én pl. nem vagyok ilyen, inkább a sport vonz, mint hobbi, kikapcsolódás.
Meg végülis sosem tudhatja az ember, hogy neadjisten mikor jut el oda, hogy az utcán kénytelen megélni, és ilyenkor nem mindegy, hogy az ember valamit zenélget, és azért dobnak neki pár forintot, vagy csak ül és tartja a markát.
Sosem késő, de 14 éves korban pláne nem az! Van, aki 50-60 évesen lát neki, és előfordul, hogy sokra is viszi vele.
Tudni kell viszont, hogy az indulás gyakran nem egyszerű. Van elképzelésed arról, hogy milyen jellegű zenét akarsz játszani, és milyen hangszeren? Ebben a döntésben egy hozzáértő ember segítségét érdemes kérni. Ez nem csak zenetanár lehet, hanem pl. egy befutott kedvenc zenekar zenésze is.
A hangszervásárlásnál nem kell milliókban gondolkodni, de a párezer forintos tecsó gazdaságos cucc sem az igazi. Hangszerfüggő, de kb. 50-100e Ft értékű hangszerrel érdemes belevágni. Az ennél olcsóbb cucc frusztrációt okozhat (és még csak nem is érted majd az okát), az ennél drágábbat pedig nem tudod kihasználni egy darabig.
Az elektromos gitárhangzás értelemszerűen leginkább magán a gityón múlik. A legfontosabb tulajdonságok ebből a szempontból a test anyaga, és a gitárelektronika (főleg a pickup) típusa és minősége. Ezek után jönnek a gitáreffektek (torzító, zengető, visszhang, stb.), leginkább pedálok, multieffektek formájában találkozhatsz velük. A sor végén az erősítő és a hangfal van, ezek is jelentősen alakítanak a hangzáson.
Tehát a gitárhoz kell egy erősítő is, kezdetben a legjobb egy kombó, vagyis egy erősítővel egybeépített hangfal. Kell még egy hangszerkábel, amivel a kettőt összekötöd, és néhány pengető. Nincs olyan, hogy "tuti márka", ez a zenétől és az ízléstől függ, de az olcsó gagyit mindenképp kerülni kell.
Én azt javaslom, a kedvenc zenekarod buliján menj oda a gitároshoz, és kérd meg, hogy tanítson, segítsen! Valószínűleg nem fog elzavarni, hiszen ez számára elismerés. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!