Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért vetnek meg a zenei...

Miért vetnek meg a zenei stílusom miatt?

Figyelt kérdés

Rock-metál zenét hallgatok.Már többször is előfordult,hogy megjegyzés tettek rám hogy "büdös rokkos;rokker ghácí".Miért kell ilyet mondani a másikra,mert más a zenei stílusa?Attól hogy neki nem tetszik az a zene amit én hallgatok azért miért vagyok "tetves rokker"?


Ezt megértem egyes fajoknál,mert hülyék mint a föld....De a többi ember?


2011. ápr. 18. 22:15
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
A rock is egy stílus... Sok emberben az marad meg, hogy iszik, igénytelenül öltözködik. Ebből jön az, hogy nem fürdik stb... Én is rocker vagyok, mást nem is nagyon szeretek :) Bár az öltözékemen nem látszik annyira. Nem tudom, Te hogy öltözködsz, de lehet emiatt... Tévesen asszociálnak :)
2011. ápr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem öltözök annyira kihívóan....és büdös se vagyok:D
2011. ápr. 18. 22:25
 3/16 anonim válasza:
Ilyen a magyar mentalitás... Semmi köze a zenének a stílushoz... Vagy azonosítsam a Rap-et a droggal, a disco is? Buták az emberek, ez a nagy igazság. Én ettől függetlenül ha jön pl. a Rhapsody, vagy a Metallica, ott leszek :D
2011. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell velük törődni. Ilyenkor csak a saját fogyatékosságukról akarják elterelni a figyelmet.
2011. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
pedig manapság a rock és metál már kezd átlagos lenni és nagyon sokan hallgatják
2011. ápr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Thurston ***** válasza:
24%

Visszakérdezek. Miért nem szarod le?


(Mellékesen említem csak, hogy általánosítva még mindig a rockerek a legbeszűkültebb arcok szerintem, sőt ők többnyire még sznobok is. Nem fejtem ki.)

2011. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Végre egy ember, aki nem ezeket a sz*r elektronikus zenéket hallgatja, amelyekben sem énektudás, sem mély értelem nincs. A rock és a metál jó zenék, bár én inkább az alternatív zenét szeretem, nem nézem le a rockereket. Le se sz*rd, inkább légy büszke, hogy nem az átlagos stílusirányzatot követed, amit ma mindenki. :D
2011. ápr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Te is a kultúrfasizmus áldozata lettél. Van akit manapság pl. azért néznek le, mert nézi a VV-t, vagy olvassa a Blick-et, vagy kedveli Justin Bieber-t. Ismerős, nem?
2011. ápr. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

"átlagos stílusirányzatokat követi"


a rock/metál is ugyanolyan átlagis, erzével szaladgálnak a hosszúhajú, feketébe öltözött fazonok, akik mindenhol azt az idétlen villás jelet mutogatják a kezükkel, meg úgy beszélnek mintha a középkorban lennének. akit eddig ismertem metál/rock kedvelő egyéneket, azt mind elég beszűkült volt, hogy finoman fogalmazzak. ennek ellenére nem szoktam lenézni senkit, leszarom kb. szerintem tedd te is ezt.

2011. ápr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Thurston ***** válasza:
57%

"Le se sz*rd, inkább légy büszke, hogy nem az átlagos stílusirányzatot követed, amit ma mindenki. :D"


Pont erről a sznobizmusról beszéltem. Örülök, hogy jött valaki aki szemléltette, még ha nem is direkt. Imádom, hogy a rockerek képesek azt hinni, hogy amit ők hallgatnak, az nem egy teljesen populáris műfaj.

Külön jó, hogy alter-rockról van szó, mert pont a magyar alternatív zene az, ami csak fél fokkal értelmesebb és érdekesebb az átlag vivapopzenénél. Ezért van az, hogy amikor találkozik a műfajjal egy olyan ember, aki az "ÁTLAGOS STYLUSIRÁNYZATOKON" kívül nem ismer mást, és erre fel már azt gondolja, hogy ő akkor a zeneileg felvilágosultabb rétegbe tartozik. Az teljesen mindegy, hogy képes úgy szarozni az elektronikus zenét, mintha a rockzenei irányzatokban nem használnának elektronikus hangszereket. Például.


Szóval ja, továbbra is azt mondom, hogy érdemes nagyonkrvára nyitottnak lenni mindenre, de ez általában pont a rockzenét kedvelőknek megy a legkevésbé. Csak a többi szubkultúrával ellentétben ők többnyire úgy is tesznek, mintha a beszűkültségük jó dolog lenne.

2011. ápr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!