Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mitől bariton egy elektromos...

Mitől bariton egy elektromos gitár?

Figyelt kérdés
A nyakában van különbség? Minden 7 húros baritonnak számít, mivel a 6 húros bariton is standard B-ben van, meg a 7 húros is? Mintha azt tapasztaltam volna, hogy ha egy sima gitárt próbálsz lehangolni akármilyen vastag húrokkal mondjuk A-ba, rágógumin fogsz zenélni kb... De egy 7 húroson, vagy egy bariton 6 húroson még F-ben is nyomhatod, és akkor is jól viselkedik. Ez mitől van?
2011. ápr. 18. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapból attól függ mire van tervezve. Ha hosszabb a nyak (a menzúra, vagy skálahosszúság) akkor bariton gitár. Bár ha jól tudom vannak olyanok amiknek normál hosszúságú a menzúrája. Általában ha több húros akkor már bariton, mert egy vagy több mélyebb húrt is tesznek rá, de biztos van hogy a legmagasabb húrnál magasabbat. De az olyanoknál amiknek normál hosszúságú a nyaka, jobb a hosszabb ahogy te is írtad. Ugyanis a hosszabb nyakra feltett húr még mélyebb hangolásnál is feszes marad. Vagy inkább mondhatnám úgy, hogy ha jobban meg van húzva, még akkor is mély, hisz hosszabb a húr, hosszaban rezeg. Mint ugye mikor egy távolabbi bundot fogsz le, annál mélyebb, mert hosszabb a két ujjad közötti távolság. A rövidebb nyaknál az a baj, hogy ha mélyebbre akarja hangolni az ember, hogy nagyon le kell tekerni hogy elérje azt a mélységet, de akkor már laza is lesz a húr, emiatt muszáj vastagabb húrt tenni rá, hogy az visszaadja a feszességet, de az meg sose szól olyan jól, mint az a gitár, ami erre van tervezve. Bár azért jó hangzást azzal is el lehet érni. De hosszabb nyaknál vékonyabb húrral is lehet operálni, és az jobban is szól, mint a vastag, mert tisztább (mármint az akkordok). A vastagabb húrok több bass-t adnak. De ezeket lehet állítgatni itt is ott is. Nyilván ha mélyebbre akarsz hangolni, akkor mindig kell vastagabb húr, csak hosszabb nyaknál nem annyira, mint egy rövidebbnél
2011. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Egyébként ezt a tudást már összehalásztam internetről és főként tapasztaltabb zenészektől, mert a kérdés már ugye jó régi... :) Drop Aiszba akartam hangolni, de úgy néz ki, hogy egy hynrid húr csomaggal sikerült jó hangzás és kellő feszességet is elérnem 25-ös gitárnál, szóval egyenlőre nem veszek gitárt, majd ha esetleg még mélyebbre akarnék menni. Az A-t már nem bírná el tutira... :)
2011. okt. 31. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:
2014. okt. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!