Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az elektronikus zenében mi a...

Az elektronikus zenében mi a jó? Megnyomsz két gombot és kész a dal. Valaki elmondaná mi ebben a nehéz?

Figyelt kérdés
Amúgy én ezt nem így gondolom, csak ez egy tipikus kérdés szokott lenni, és mivel jómagam is elektronikus zenét hallgatok (inkább az underground vonalat, industrial, ebm, idm, ambient, breakcore, chiptune, néha hardcore techno) és egy csomóan megkérdőjelezik, hogy a hangszeres zenével szemben ez mennyivel értéktelenebb. Én nem tudom, hogy mennyire nehéz elektronikus zenét csinálni, mert még sose csináltam, de szeretem. Viszont mit lehet mondani az olyanoknak, akik csak össze-vissza fikázzák miközben semmit sem tudnak róla?
2011. márc. 20. 18:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az elektronikus zenében az a jó, hogy gyakorlatilag csak a képzelőerőd, a bátorságod és az újdonságok iránti szereteted mértéke szabhat határt a munkádnak.

Persze csinálhatod azt, hogy benyomsz egy alap kick-hat-snare dobtémát, majd rá egy egyszerű négyszögbasszust lo-pass filterrel és egy band-pass filterezett fűrészfog-szőnyeget, de mindebben az a vicces, hogy akik általában ilen frankón megmondják, hogy márpedig az elektronikus zenéhez nem kell zenei tudás, azok pont olyan zenéket szoktak hallgatni, amik ugyanilyen primkó alapokból, és szabályok illetve szokások által korlátozott zenét játszanak, csak gitáron.

2011. márc. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Thurston ***** válasza:

21:41


Magyarországon élek, de csupán negyven perc vonatozás az iskola. És egyébként nem. Bár 23 éves vagyok, még csak most taposom az első évet. Középsikola után abszolút nem éreztem, hogy folytatnom kéne. Aztán kiderült, hogy amúgy semmi máshoz nem értek, semmi másból nem tudnék megélni, meg semmi mást nem is csinálok örömmel.

Na mindegy, nem akarom szétoffolni a témát.

2011. márc. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!