Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az elektronikus zenében mi a...

Az elektronikus zenében mi a jó? Megnyomsz két gombot és kész a dal. Valaki elmondaná mi ebben a nehéz?

Figyelt kérdés
Amúgy én ezt nem így gondolom, csak ez egy tipikus kérdés szokott lenni, és mivel jómagam is elektronikus zenét hallgatok (inkább az underground vonalat, industrial, ebm, idm, ambient, breakcore, chiptune, néha hardcore techno) és egy csomóan megkérdőjelezik, hogy a hangszeres zenével szemben ez mennyivel értéktelenebb. Én nem tudom, hogy mennyire nehéz elektronikus zenét csinálni, mert még sose csináltam, de szeretem. Viszont mit lehet mondani az olyanoknak, akik csak össze-vissza fikázzák miközben semmit sem tudnak róla?
2011. márc. 20. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nem hallgatok elektronikus zenét, de nem hinném, hogy két gomb és kész a zene. Szerintem inkább azokat szokták támadni, akik más előadok anyagait mixelik fel, mert azokat valójában én sem nézem sokba, ha nehéz, ha nem, ettől függetlenül persze nem támadom, mivel nekem aztán tök mindegy. Saját szerzeményeket gondolom ott sem könnyű alkotni. Most így eszembe is jutott, hogy ismerek eletronikus zenét, pl ptt van Michael Jarre Oxygen albuma, na az valami hihetetlen jó szerintem, és nem hinném hogy pár kattintás volt megcsinálni.

21/F

2011. márc. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Akik meg össze vissza fikázzák...nem tök mindegy? van aki ilyen, van aki olyan, mindig lesznek ostobák..én nagyon sok mindenre ezt mondom hogy tök mindegy, mert nekem tényleg az:)

21/F

2011. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
most nem ez a lényeg. arra lennék kíváncsi egy hozzá értő embertől, aki alá tudja nekem támasztani normális érvekkel, hogy miért is jó ez és mi a nehéz benne, mert sokan úgy gondolják, hogy csak az zene, amiben dobolnak és basszusgitároznak.
2011. márc. 20. 20:27
 4/12 anonim ***** válasza:
nos...szerintem nem így van,amit mondtál...a legtöbben inkább azokat a DJ-ket fikázzák,akik benyomnak két gombot,tekergetnek három potit,és azt mondják DJ-k,mert,hogy ők keverték azt a zenét...az igényes elektrozene is zene,csak a "DJ-k" 98 %-a nem zenész...ha érted mire célzok;)
2011. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
azért nehéz a DJ szakma(ha jól csinálod,és minden mozzanatát te kevered)mert ugyanúgy,mint amikor hangszerrel zenélsz,össze kell állítanod a számot,össze kell raknod a dobot a dallammal,a dallamot az ütemhez,kiismerni a pultot,a "hangszered",tudni,hogy mit mikor kell csinálni,hogy valami jó jöjjön ki a cuccból...a gitározás sem úgy megy,hogy "hát...itt vannak a fémpálcikák,oszt mellette kell nyomogatni...majd véletlenszerűen nyomogatom,meg pengetem,és akkor lesz valami"...lesz...csak szar...mint az előző hozzászólásomnál leírtam,nagyon kevesen vannak,akik saját maguk kevernek meg mindent,legtöbben már lekevert dolgokat használnak,csak néha egy egy gagyi effektet hozzácsatolnak,és kész...erre verik a nyálukat...1000 DJ-ből sztem 980 ilyen...mmint olyan DJ-ből,aki magáról azt vallja,hogy az...ez a baj...és elveszik a lehetőséget a tényleg tehetséges zenészektől...nem tudom...ennyit bírtam szakmailag hozzáfűzni a dologhoz...remélem segítettem:)
2011. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Thurston ***** válasza:
100%

Én "rendes" hangszereken is játszom (zeneakadémián tanulok méghozzá), de emellett elektronikus zenét is csinálok. Bár ez a kifejezés hülyeség, hizsen ma már milyen zenében nem használnak elektromos eszközöket?

Nevezzük mondjuk szoftveres zenélésnek.

Szoftveres zenélésben ugyanúgy szintetizátorokat használunk, amiket be kell programozni. Vagyis értened kell, hogy mondjuk itt mi mit jelent:

[link]

És ez egy rohadtul egyszerű, minimál szintetizátor.

Hogy maradjunk a hangtechnika vonalán, nem árt, ha ismered a kompresszorok működését, az ekvalízereket, meg gyakorlatilag minden olyan dolgot, amivel egy átlag "élőhangszeres" zenész szakemberhez rohangálna.


Jöjjön az elméleti rész. Attól függetlenül, hogy itt nem kell tudnod mondjuk egy másodperc alatt 19887 hangot lejátszani a gitáron, a zenélés művészi mivolta megmarad. Hiszen meg kell írnod a zenét, ki kell találnod. Ugyanúgy, hogy Mozart ült a seggén a kis kottafüzetei fölött, és nagyzenekari darabokat írt, holott csak zongorán tudott játszani.

De egyébként baromira nem árt, ha mondjuk van fogalmad a zongoráról, hiszen a szoftveres szintiket kezelő programok többsége billentyűs felületet használ.


De ami miatt én igazán szeretem a szoftveres zenélést, az az, hogy konkrétan végtelen lehetőséged van már egészen a dalszerzés alapjainál, vagyis hogy egy-egy hangot hogyan hozol létre. Nem az van, hogy fogom a gitáromat, és max dallamban meg ritmikában tudok újdonságot kitalálni, hanem MINDENBEN.


Aztán akkor még utoljára megemlíteném a kísérleti hangtervezést (közismertebb néven noise), ami általában full rögtönzött előadásokat takar, ahol nem csak zenei és hangtechnikai elmélettel kell rendelkezned, hanem programozási nyelveket is kell ismerned:

http://www.youtube.com/watch?v=tAtYht4QVnA


De nagyon sokat lehetne még beszélni azokról, akik környezetben felvett zajokból csinálnak ambientet szoftveres manipulálás segítségével:

http://www.youtube.com/watch?v=MsWM31VOr-o



Az a kérdés, hogy mennyire könnyű szoftveres zenét csinálni, nem helyes. Mindenbe lehet sok és kevés munkát fektetni, de igazán nem is a munka mennyiségétől lesz valaminek művészi értéke szvsz.

Annyit elmondhatok, hogy sokkal könnyebb egy négyakkordos tankcsabda számot összecseszni, mint egy halálratyi house trekket megszerkeszteni.

2011. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Thurston ***** válasza:
Amúgy ja, van sok ilyen köcsög DJ, akik élőben két gombot tekergetnek, és akkor "van egy remixük". De a egy normálisabb DJ (aki sziontén rendelkezik mélyebb zenei ismeretekkel), az az ilyeneket nyilván minden további nélkül szemközt köpné.
2011. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Liszt Ferencen? Milyen tanszak?
2011. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Thurston ***** válasza:

University of Music and Performing Arts in Vienna. Itt fúvósokkal, kamarazenével és karvezetéssel foglalkozom. Mármint ezeket tanulom.

De amúgy sokkal jobban érdekel a gitár és a zongora. Meghát a mindenféle szoftveres és hétköznapi-tárgyakból-hangszert-készítős kísérletezés.

2011. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
azt hittem Magyarországon:)nem tudom miért de gondolom,akkor már a doktori vége felé haladsz...csak tipp:D
2011. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!