Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért hallgatsz olyan zenét,...

Miért hallgatsz olyan zenét, amilyet hallgatsz? Mi fog meg benne?

Figyelt kérdés
Hosszabb válaszokat kérnék. Mint például az én esetemben, mondjuk én azért hallgatok industrialt, mert egyszerre dallamos, mégis durva, az "ének" inkább hörgés, mint a metálban, amit úgyszintén szeretek. IDM-et, ambientet, hasonlókat is hallgatok, ami azért picit nehezebb zenei stílus és jobban bele lehet mélyedni, sok idő megszeretni, egyszerre nagyon durva és mégis gyönyörű, szeretem, mert kötetlen, és mert igényes zene, látszik rajta, hogy sokat dolgoztak rajta.... habla.. stb.
2011. márc. 2. 21:07
1 2
 11/15 Thurston ***** válasza:
Na, hát például a country-ban (főként a kortárs vonalon) tényleg eléggé menő dolog az önirónia. Ha alapvetően ettől az amcsi hangulattól nem hánynám el magamat (zene, film, akármi legyen a tárgy), akkor meg is említettem volna a popzene melletti "beszédemben" feltehetően.
2011. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A country-s vagyok, az kimaradt hogy zenei szempontból imádom azt a hangzást, ahogy a hegedűt, a bendzsót és a mandolint összehozzák a modern, kicsit rockos hangzásvilággal. Főleg ha sok a gitár alap és arra teszik rá. Na zeneileg abszolút nem értek hozzá, de gondolom értitek a lényeget. Egyébként e miatt az ír "beütésű" modern dalok is tetszenek. :)

További jó zenehallgatást mindenkinek!

2011. márc. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Többnyire jazzt hallgatok. Kisebb-nagyobb sikerrel művelem is. És hogy miért szeretem? Azért, mert mindig okoz meglepetéseket, és nem az van, hogy na, most megint a refrén jön. Nincs szabályokhoz kötve, "bármit" ki lehet benne próbálni. Szeretem, hogy ugyanazt a dalt 100-féle előadásmódban meg tudom hallgatni, mégsem unom meg, mert a maga módján mind más. A jazz tükrözi az előadó személyiségét, és pillanatnyi hangulatát. Hirtelen ennyi jutott eszembe.Persze bármilyen stílus jöhet, ha az adott pillanatban azonosulni tudok vele.
2011. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Thurston ***** válasza:

Nem tértem ki jobban önálló műfjaokra, de a jazzt (konkrétabban a free-jazzt) én is ezen okokból kifolyólag szeretem. Bár én már azért jobban bírom, ha noiseba hajlik.


Változatos előadásmódra példaként itt egy klasszikus:

http://www.youtube.com/watch?v=1DWeYN14cWk

És az egyébként elektrozajjal és post-rockkal többet foglalatoskodó Otomo Yoshihide feldolgozása:

http://www.youtube.com/watch?v=U2TMnz-TOK8


Eargasm.

2011. márc. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Heavy és power metál(ac/dc, iron maiden, van canto, nightwish pl.)

Azért, mert minden benne van. Azt, és akkor képzelek hozzá, amikor és ahogyan akarom. Maga a zene összetett, érezni benne az előadó munkáját, ami sok mai 'zenéről' nem mondható el.

2012. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!