Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért hallgatsz olyan zenét,...

Miért hallgatsz olyan zenét, amilyet hallgatsz? Mi fog meg benne?

Figyelt kérdés
Hosszabb válaszokat kérnék. Mint például az én esetemben, mondjuk én azért hallgatok industrialt, mert egyszerre dallamos, mégis durva, az "ének" inkább hörgés, mint a metálban, amit úgyszintén szeretek. IDM-et, ambientet, hasonlókat is hallgatok, ami azért picit nehezebb zenei stílus és jobban bele lehet mélyedni, sok idő megszeretni, egyszerre nagyon durva és mégis gyönyörű, szeretem, mert kötetlen, és mert igényes zene, látszik rajta, hogy sokat dolgoztak rajta.... habla.. stb.
2011. márc. 2. 21:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és azok is válaszoljanak, akik popzenét hallgatnak. Mert igazából ez az, ami a legjobban érdekel; mi fog meg egy popszámban azon kívül, hogy van egy fülbemászó dallama.
2011. márc. 2. 21:09
 2/15 anonim ***** válasza:

Melodic Death Metal,(In Flames,Children of Bodom,Dark Tranquillity,Norther stb...)

Mert nemcsak 1 fäszság megy benne mint pl a bulletbe hanem egyedi és nincsenek nyálas sz@r számaik.Hát,a többit meg te irtad le szóval...

2011. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én Thrash Metált hallgatok. Nem tudom elmagyarázni mi fogott meg benne, szerintem az, hogy egyszerre kemény és dallamos. Lehet a zene választott engem, kitudja. :P

De a punktól a BlackMetálig bármit meghallgatok. Mindbe megfog valami, vagy a szöveg, vagy a gitár, vagy a dob, vagy akármi.:)


15/f

2011. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Thurston ***** válasza:
55%

Azért eléggé ijesztő, hogy valaki egyedinek látja a Flames-t vagy a Norther-t mondjuk... Pont olyan fantáziátlan és sablonos az egész, mint a legtöbb metálkór banda.



Na, hogy kérdésre válazsoljak.

Műfajt nem feltétlenül mondanék, mert nincs olyan műfja, amiben nem lehet érdekes zenét csinálni. Ami legfőképpen megfog a zenében, az az, hogy mer kísérletezni, szokatlan irányba elmenni, nem törődve azzal, hogy az a népnek mennyire fog tetszeni. Ezért nagyon szeretem a szabad improvizációt (skálák és ritmusok nélkül), az elektronojzt, az IDM-et, meg tulajdonképpen mindent, amire egy alkalmi zenehallgató feltehetően azt mondaná, hogy emészthetetlen zaj. Igazából nekem már a sok szabványakkord meg szabványritmus tűnik zajnak.

Emellé még említeném azt is, hogy fontos az érzelmi szélsőségesség. Vagy az értelmezhetetlenség. Előbbira jó példa például a progresszív death metál (Opeth, Cynic), de azt is szeretem, amikor semmilyen érzelmet nem rágnak a szádba (Merzbow).


Összefoglalva:

Szeretem azt, amikor az önkifejezésnek se szabályok, se "szokások" nem állnak útjába. Nem bánom, ha az egész zene öncélúvá válik, és nem főként arra megy ki a játék, hogy a hallgatót szórakoztassa az illető.

2011. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Thurston ***** válasza:

Ja, még valamit hozzáfűznék, mint zenész.

Zenészként arra törekszem, hogy minél több hangkeltési metódust találja ki. Ezért imádok zongorát és gitárt preparálni, különböző természeti zajokból ambientet alkotni, absztrakt szintiformákat tervezni, meg bármi olyasmit csinálni, amit ha egy másik experimentális zenében utazó arc meghallgat, akkor elgondolkodik, hogy egy-egy zaj vajon hogyan lett létrehozva.

2011. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

:'] utolsó. Bólogattam.

Egyébként meg egyszer úgy szeretném, ha egy popzenét hallgató ember így beszámolna hasonlóképpen a zenei ízléséről. De asszem ez lehetetlen, pedig olyan kíváncsi lennék.

2011. márc. 2. 21:41
 7/15 Thurston ***** válasza:

Attól föüggően, hogy mit nevezünk popzenének, és mondhatnám, hogy szeretem a popzenét.


A totál mainstream viva-kompatibilis popzenét nem szeretem. Ha egy zene könnyen emészthető, nem akar új ötleteketm utatni, akkor legyen végtelenül laza és szórakoztató. Ez alatt azt értem főként, hogy ne legyen olyan steril és túligényes, mint a tévében futó elektropop-slágerek. Mert onnantól kezdve görcsösnek hat a laza szórakoztatás szándéka.


Például nagy kedvencem Darcy Clay.

http://www.youtube.com/watch?v=eKX8ntjWeas


Nincs művészi tartalom, de nem is akarja elhitetni, hogy van. Nem veszi magát komolyan, ő is csak szórakozik, és minket is szórakoztat. Popzenében én ezt szeretem.

2011. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Thurston ***** válasza:
Ja, szóval megcáfolom azt, amit a komolyabb zenékkel kapcsolatos háesz végén írtam: nem baj, ha egy zene csak szóürakoztatni tud, de akkor a z adott zenész se tartsa már magát ennél többre...
2011. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Orvendezik a lelkem, amikor ilyen nyitott emberekbe botlok. Igazabol nekem mar felesleges volna barmit is irnom.
2011. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Akkor én egy kicsit a mainstream oldalról. Igaz nem viva tv, mtv, nemtom' mi van még, hanem new country-t hallgatok, ezen belül főleg a country-rock-ot kedvelem, de sok-sok country-pop nóta is tetszik, ill. a mai southern rock. Igaz itthon kevesen ismerik, pláne kevesen vannak akik kedvelik (konkrétan egyetlen embert sem ismerek sajnos), de Amerikában ez full mainstream. Hogy miért ez tetszik? Valaki jól leírta fentebb, biztosan a zene talált meg engem. Minden áldott napom problémák megoldásából, feladatok teljesítéséből áll és a felelősségvállalásról szól. Igen, az átlagember tyúksz@ros élete. Így amikor zenét hallgatok, az egyetlen elvárásom hogy szórakoztasson, kapcsoljon ki és vigyen el egy olyan világba, ami teljesen különbözik attól, amelyikben élek. Segítsen kiengedni a fáradt gőzt. Ez a zene az átlagemberekről és az átlagembereknek szól. Egyszerűen, közérthetően, sok öniróniával. A szövegeket sokszor imádom. Nem folyton a nagy LUV, hanem pl. a meló, a főnök, a kölkök, a sütögetés a haverokkal, vidéki élet, jóízű kocsmázás, stb, az egyszerű emberek örömei-bánatai. Nekem azt tanítja, hogy nem kell annyira komolyan venni sem önmagunkat, sem az életet és hogy vegyük észre a szépséget az egyszerű dolgokban.

Na ennyi filozófia, amit itt összehoztam nincs az összes mainstream country zenében együttvéve, uh be is fejezem.

Megüdvözülni biztosan nem fogok tőle, de őszintén? Nem is célom. :D


Yee Haw!!

2011. márc. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!