Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen fából lehet ez a...

Milyen fából lehet ez a gitárnyak?

Figyelt kérdés

Asztalosnak tanulok!!! De egyik tanárom sem tudja megmondani, hogy milyen fa lehet ez, és én sem találom sehol. :S Még hasonlót sem. A Kép:


[link]


2011. febr. 11. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem barna tölgy, english brown oak néven fut.

A leírás vége felé van néhány egész hasonló kép.

[link]

2011. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen tényleg van hasonlóság! Köszi a választ! Amúgy neked asztalos, vagy faipari szakmád van? Elképedek, hogy a tanár, még csak hasonlót sem tud mondani, mutatni. És itt meg van aki igen :D Majd jól lebas3om őket :D
2011. febr. 11. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Na ha megmondom, hogy se nem asztalos se nem faipar. Pénzügyi és vendéglátóipari végzettségeim vannak. Annyi hogy hobbim a fafaragás és elég sokat nézelődők külföldi fatelepek kínálatában, mert ugye a magyar felhozatal inkább siralmas.

A tanár meg valószínűleg azért nem ismeri mert ilyen fa nincs. Ha minden igaz gomba támadja meg még életében a fát és a fertőzés mertekétől függ a szín.

2011. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, hát, nekem ilyen lehetőségeket nem mondott, sőt, nem is tanultunk róla :O Kékesedést okozó gombáról igen, ezzel találkoztam gyakorlatban is, de olyanról, ami olyan színt okoz, ami fák színei közt megtalálható, úgy értem, hogy kék fa ugye nincs?! Legalábbis legjobb tulajdonságaim szerint. ilyennel még nem :D Hát A fafaragás szép dolog az biztos, én is szeretek fával dolgozni :)


Most májusban lesz a szakmunkás vizsgám, Nem akarsz felkészíteni rá? :D:D:D

2011. febr. 11. 22:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Max a pénzügyi részt vállalom.:)

Kék fa hmm. Kimondottan kéket nem tudok. A bois de rose és camatillo néven fut aminek kékes árnyalata van:

[link]

[link]

Illetve a purple heart néven fut valami érdekes színű:

[link]

A kingwood néven futó deszkák között is láttam már kékes árnyalatot de szerintem az már valami manipuláció eredménye.

Pár sör után mindegyikre rá lehet fogni hogy kék.

Ajánlom átfutni:

[link]

[link]

[link]

2011. febr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!