A mai könnyűzeneszámok szinte mindegyike miért olyan, mintha elektronikusan gerjesztett orrhangon gépek énekelnének benne?
Arra nem tudok válaszolni, hogy miért ilyenek és arra sem, hogy van-e neve, de maximálisan egyetértek veled. Amikor meghallok valami ilyet, mindig hálát adok a sorsnak, hogy apukám meg az unokabátyám kicsit formálgatta a zenei ízlésemet. Nem is vagyok igazán otthon a mai könnyűzenei életben. A húgom közölte is múltkor, hogy gáz vagyok.:)
20/L
Feltételezem, hogy az autotune effektre gondolsz.
Ez az effekt egy szintetizátor segítségével egy adott skálára szorítja a hangodat. Ergo csak azokat a hangokat szűri ki az énekből, amik az adott skálán mozognak. Így nem énekelhetsz hamis hangot. A legjobb ebben, hogy ezt általában nem azért hazsnálják, mert az énekesek bénák (hiszen stúdióban elérhető a tökéletes hatás enélkül is), hanem azért, mert egyszerűen mostanában tökkúl az, hogy ilyen digitálisan szól a vokál.
Nem mondom, hallottam már olyan zenét, amihez teljesen illett, meg jó ötletnek véltem a használatát, de ettől függetlenül valóban egy idegesítő jelenség.
Ez lesz az, az autotune. Ilyet először Chertől hallottam a Believe c számban 1998-ban. Ott akkor ez jó ötletnek tűnt.
Vagy Eiffel 65 - Move Your Body, az is ilyen, de ekkortájt ezek elütöttek a "masszától". Ráadásul nagy Kraftwerk rajongó vagyok, tehát a vocoder-es robothangokat szeretem, mert ott is ez egy EREDETI ötlet. Pl.: The robots, vagy a Man machine.
De így, hogy ma már a vízcsapból is ez folyik, így nagyon idegesítő. Különösen, hogy ez afféle "kötelező" mert enélkül gondolom nem elég trendi a mjúzik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!