Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A mai könnyűzeneszámok szinte...

A mai könnyűzeneszámok szinte mindegyike miért olyan, mintha elektronikusan gerjesztett orrhangon gépek énekelnének benne?

Figyelt kérdés
Pedig a koromhoz képest laza és vagány fickó vagyok és vevő az újra és a fiatalos lezserre, de ezt nem veszi a gyomrom. Idegesít. Egyik nap a Rádió 1 (csak igazi mai sláger megy) hallgattam a kocsiban kb 3/4 órát és csak(!) ilyen számok voltak. Mintha nem is ember énekelne, hanem valami robot egy elektromosan leárnyékolt fátyol mögül. Rossz is és unalmas is, hogy MINDEN szám ezzel legyen tele. (Ennek van neve amúgy?)
2011. febr. 3. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Arra nem tudok válaszolni, hogy miért ilyenek és arra sem, hogy van-e neve, de maximálisan egyetértek veled. Amikor meghallok valami ilyet, mindig hálát adok a sorsnak, hogy apukám meg az unokabátyám kicsit formálgatta a zenei ízlésemet. Nem is vagyok igazán otthon a mai könnyűzenei életben. A húgom közölte is múltkor, hogy gáz vagyok.:)

20/L

2011. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy az autotune effektre gondolsz.

Ez az effekt egy szintetizátor segítségével egy adott skálára szorítja a hangodat. Ergo csak azokat a hangokat szűri ki az énekből, amik az adott skálán mozognak. Így nem énekelhetsz hamis hangot. A legjobb ebben, hogy ezt általában nem azért hazsnálják, mert az énekesek bénák (hiszen stúdióban elérhető a tökéletes hatás enélkül is), hanem azért, mert egyszerűen mostanában tökkúl az, hogy ilyen digitálisan szól a vokál.


Nem mondom, hallottam már olyan zenét, amihez teljesen illett, meg jó ötletnek véltem a használatát, de ettől függetlenül valóban egy idegesítő jelenség.

2011. febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez lesz az, az autotune. Ilyet először Chertől hallottam a Believe c számban 1998-ban. Ott akkor ez jó ötletnek tűnt.

Vagy Eiffel 65 - Move Your Body, az is ilyen, de ekkortájt ezek elütöttek a "masszától". Ráadásul nagy Kraftwerk rajongó vagyok, tehát a vocoder-es robothangokat szeretem, mert ott is ez egy EREDETI ötlet. Pl.: The robots, vagy a Man machine.

De így, hogy ma már a vízcsapból is ez folyik, így nagyon idegesítő. Különösen, hogy ez afféle "kötelező" mert enélkül gondolom nem elég trendi a mjúzik.

2011. febr. 3. 17:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért olyan minden zene mert "elektronikusan gerjesztett orrhangon gépek énekelnek benne". és kész. ez a divat erre vevő minden 11-18 éves...
2011. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Ezért nem hallgatok soha rádiót, csupa pop sz.ar megy mindegyiken egész nap.
2011. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A rádióban mikor nem pop ment..?
2011. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja bocs, úgy olvastam, hogy ezért nem hallgatok MÁR rádiót. Nem tudom hogy sikerült. :D
2011. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!