Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen nehéz az átállás...

Milyen nehéz az átállás akusztikus gitárról basszusgitárra?

Figyelt kérdés
Még mielőtt elkezdtem volna gitározni, több gitáros ismerősöm is ajánlotta, hogy ha lehet, akkor mindenképpen akusztikus gitárral kezdjek játszani, mert azzal könnyebb megtanulni az alapokat. Már közel 1 éve játszom akusztikussal és lassan szeretnék átállni basszusra.
2011. jan. 23. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:

"több gitáros ismerősöm is ajánlotta, hogy ha lehet, akkor mindenképpen akusztikus gitárral kezdjek játszani, mert azzal könnyebb megtanulni az alapokat."


Először is, ez egy óriási baromság. Mindegyik gitár teljesen más hozzáállást és játéktechnikákat igényel. Effektív semmi közük egymáshoz... Mintha valaki azt mondaná, hogy ha zongorázni akarsz, akkor előbb tanulj meg hegedűlni.


Amúgy feltehetően nehéz lesz az átállás. Hiszen a basszgitárnak sokkal hosszabb a nyaka, és vastagabbak a bundjai. Ergo ha már valamelyik gitárrol át kell állni a másikra, akkor jársz legjobban, ha basszusról mész akármelyik másikra.

2011. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vészes az átállás, de a játéktechnika tényleg sokban különbözik.

Javaslom, hogy jónéhányszor csináld meg, hogy játszol 10 percet az egyiken, aztán a másikon is, aztán megint, stb. Ezzel tudod fejleszteni az átállást, és bármelyiket kapod a kezedbe, kapásból tudsz rajta játszani, és nem fognak annyira összekavarodni az ujjaid... :D

Nem tudom,h ogy az akusztikus nálad eddig mit jelentett, sika-western vagy klasszikus, játékmód ill. gitár. A klasszikusnak szélesebb a nyaka, és nagyobbak a húrok távolságai, ez a basszernál jól jöhet, illetve megvannak a basszus menetek alapjai, hiszen tanultál sétáló basszust, meg még sok mindent, ami itt jól jöhet. Ha csak sikáltál, akkor annak nem sok hasznát veszed a basszerban, kivéve, ha akkordokat tesznek eléd, és nem tabot, mert ezekre úgyis megtanulsz sémákat, és néhány akkord korábbi ismerete jól jön a basszusban is. Csak ne felejtsd el, hogy kevesebb húr van a gitáron.. :D

2011. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy tényleg sokat számít, hogy miként játszottál eddig. Már csak amiatt is, hogy ujjal, vagy pengetővel játszottál.
2011. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon kevés időre volt szükségem hogy átálljak,pedig én nem is voltam valami profi az akkusztikus gitározásban sem.Nekem a basszus könnyebb volt,mint az akkusztikus.Nagyban megkönnyíti,hogy már előtte akkusztikuson megtanultad az akkordokat.
2011. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt nem nagyon értem... Az akkordoknak az esetek többségében semmi köze a basszgitárhoz. Én mondjuk szoktam akkordokat játszani a free-jazz prádzsektem keretein belűl, de amit akusztikusgitáron még viszonylag könnyedén lefogsz, azt kínszenvedések árán fogod megtanulni basszgitáron...
2011. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyira nem vészes. Én akusztikuson csak pengetőzöm, de kipróbáltam a basszert és klasszikus technikával (összes ujjal pengetve) is tudok rajta játszani, akkor játszottam először a basszgitáron.
2011. máj. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!