Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért fájdul meg a kezem...

Miért fájdul meg a kezem gitározás közben?

Figyelt kérdés
Kvinteket játszok elektromos gitáron, már 2 éve gitározom, kvinteknél ugye a sok barrézástól állandóan nagyon megfájdul a kezem! Mit lehet ezellen tenni?
2011. jan. 7. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:

hát akkor ne barrézva fogd a kvintet:D

Amúgy meg valószínűleg azért, mert 1. gyenge a karod, hamar kimerül, 2. rossz a kéztartásod. Úgy próbáld lefogni, hogy a csuklód minél lazább legyen. És vigyázz, nehogy ínhüvelygyulladásod legyen!!

2011. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szamóca. ***** válasza:

melyik része fáj a kezednek? én ezért nem tudtam hosszabb ideig gitározni, de nekem oka is volt hogy mirét fáj.

valoszinü nagyon görcsösen tartod.

2011. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

-görcsösen tartod: ha jobban bele jössz, majd lazul az

-gyenge a kezed: majd erősödik

-rosszul fogod: ellenőrizd, jól fogod-e :D

2011. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na ezeket megfogadom, köszönöm :] A hüvelyk és a mutatóujjam közti rész fáj.
2011. jan. 8. 08:23
 5/7 anonim ***** válasza:
A gitár is okozhatja. Ha nincs jól beállítva a gitár, és a húrok magasan vannak, attól is megerőltető lehet rajta a játék.
2011. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a hüvelyk és mutatóujj közötti rész?:O Hogy fogod a nyakat? Ha úgy, hogy teljesen "átkarolod" a két ujjaddal a nyakat, akkor azért. A hüvelyujjat a nyak közepénél kell kb. támasztani.
2011. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kutyus70 válasza:

Kicsit régi a kérdés... de azért hátha valaki még rákeres, hasznát veszi.


Előttem szóló... igen, nagyon jól mondod, a nyakat nem szabad átkarolni a hüvelykujjal, lehetőleg a nyak közepére kell helyezni és azon támasztani. Annak függvényében, hogy mit játszunk viszont így is kell szorítani, tehát a hüvelyk és mutatóujj közötti rész így is begörcsölhet egy hosszasabb gyakorlás után. Kezdő koromban ezzel én is szembesültem, annak ellenére hogy jól fogtam le a nyakat. Van ott valami izomszalag, ha kitapogatod, na annak kell erősödni. Vannak már manapság mindenféle kézerősítők szinte minden hangszerboltban, de természetesen a gyakorlás a legjobb és legtermészetesebb erősítő.

Valaki írt még a húrmagasságról. Igen, ez is egy fontos szempont. Ha nagyon magasan vannak a húrok akkor sokkal hamarabb elfárad a kéz, még egy gyakorlott kéz is amennyiben elkezd játszani egy ilyen hangszeren. Aki nem vérprofi a gitár beállításában annak mindenképpen érdemes elvinni a hangszer egy hangszerészhez, az nagyon profin beállítja a húrmagasságot is, és még sok mást is amit lehet, hogy otthon egy kezdő nem tud. (oktáv, intonáció, stb). Nem kell feltétlenül professzionális hangszer a jó beállításhoz, még egy tanulógitárt is be lehet állítani profin, maximum hamarabb elállítódik mint egy profi hangszer amin profi alkatrészek vannak.


Nekem egy Cort EVL X4-em van, ami messze nem professzionális, legnagyobb jóindulattal is fél profi. de egy jó beállítás után 2-3 évig semmi komolyabb elállítódás nincs rajta amivel hangszerészhez kellene vinni. Úgy vélem a jó hangzás és a könnyed kényelmes játék megér mondjuk 3 évente 5000 Ft.ot, amiben általában benne van a húrcsere is.

2014. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!