Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Hány akkordból...

Zenon kérdése:

Gitárosok! Hány akkordból kell állnia minimum egy dalnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy 2-3 alapakkordból is lehet dalt fabrikálni?
2011. jan. 7. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne. Pete Snell One man band címü nem túl ismert jazz kompozíciója asszem 3 akkordból áll amiből asz egyik egy szűkített váltás. De rock téren is van pl. Tankcsapda- Egyszerü dal. Sok sikert
2011. jan. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2-3 akkordból is lehet csinálni dalt. A punk zenében is 3-4 akkordos számok vannak.
2011. jan. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én olyan dalt is hallottam, amiben egy akkord ment végig, és arra improvizáltak. És tök jó volt. És hallottam már nem egy szűkített, alterált és egyéb akkordokkal teletömött zenét, ami kifejezetten fárasztó volt. Dés László mondta egyszer (aki mellesleg profi jazz zenész), hogy pár akkordból jó dalt írni sokszor nehezebb, mint az akkordok szépségével kompenzálni egy unalmas, lapos dallamot.
2011. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kettőből is lehet, lásd Csalamádé 2 - Marina. A lényeg, hogy meglegyen az I. fok és az V. domináns. Ez a Marina esetében C-dúr és a G7.
2011. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

akár egyből is, de általában 4-ből szoktak

itt egy példa, hogy mennyi zene épül erre a 4 akkordból álló sorozatra:

http://www.youtube.com/watch?v=5pidokakU4I

2011. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Utolsó,ez valami elképesztő!:)
2011. jan. 7. 21:29
 7/7 jamesbond ***** válasza:

Jópofa a 4 akkordos... :)

Itt van egy kedvencem, és csak 2 akkord végig:

http://www.youtube.com/watch?v=M81ph3BslqQ

2011. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!