Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen nehéz megtanulni...

Milyen nehéz megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, eldöntöttem, h szeretnék megtanulni zongorázni hobbi szinten. (pl. mostani zenéket eljátszani, pl. Rihanna - Take a bow) Mindig is nagyon tetszett a zongora, s most határoztam el magam, ha sikerül az érettségi nyáron elkezdem (mert nem igazán tudom, h mennyi gyakorlás fér bele az időmbe, meg hogy mennyit igényel).

Nagyon nehéz megtanulni? Rajzban tehetséges vagyok, tehát nem vagyok kétbalkezes, de nem tudom a zongorához mennyi szükséges?

Gondolom kellene járni szolfézs-ra (bár fogalmam sincs, h mire való), mert sosem tanultam zenét, nem tudok kottát olvasni meg semmit, de úgy gondolom, h nem rossz a hallásom (csak a hangom:D). Kellő elhatározással szerintetek meg tudok tanulni vagy ezt már előbb el kellett volna kezdenem?


Eldöntöttem, h most elkezdem gyüjteni a pénzem és majd egyszer a távoli jövőben veszek magamnak egy zongorát és akkor tudok itthon is gyakorolni:)


Az internetetn néztem videókat, mit hogyan kell eljátszani, megpróbáltam ma a suliban (mert van egy zongora) és siekrült az alejandro-ból azt az első kb 15 másodpercet eljátszani úgy, h láttam hogy csinálták a videóban:) http://www.youtube.com/watch?v=WrKViUVa9Oc


Ha járok zenetanárhoz kb mennyi idő alatt lehet megtanulni egy átlagos embernek?


2010. nov. 16. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan vágj bele, soha nem késő megtanulni egy új dolgot. ha van hallásod akkor nem nehéz megtanulni, persze sokat kell gyakorolni és nem árt a lelkesedés sem, ami úgy látom megvan. de hobby szinten igen hamar meg lehet tanulni! sok szép és hasznos percet fog szerezni neked a zongora! sok sikert és ne add fel ha eleinte lassabban is haladsz, tudod mindig az első lépések a legnehezebbek!
2010. nov. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Soha sem késő elkezdeni.

Általában, már 5-6 éves korban elkezdik tanulni.

Napi több óra gyakorlással el tudsz jutni odáig, hogy hobbi szinten elszórakoztassad magadat.

Amikor én tanultam, 8 év volt a min. tanulási idő.


A profik amúgy, napi 6-8 órát gyakorolnak!!!!


Javaslom, hogy vegyél egy olcsó kis elektr. orgonát.

Ez nem foglal helyet és csak pár ezer Ft-ba kerül.

Ha utána is kedvet érzel még, akkor vegyél csak zongorát.


Amúgy a zongorázás, a világ legkönnyebb dolga.

Mindössze megfelelő időben kell leütni a megfelelő billentyűt...

2010. nov. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kottát olvasni mindenképpen érdemes megtanulni, sőt, szükséges is, mert hallás után azzért mindent nem lehet. Meg ha menne is, nem árt. Saját szerzeményeket is le kell kottázni, stb. Akkordokat meg ilyen darabokat nem tudom, én klasszikus darabokat játszottam mindig, a legnagyobb kiugrás claydermann volt :D De néhány év alatt tuti sikerül rendesen megtanulni, egy-egy darabra pár hónap először, bár inkább valami retardáltaknak valóval kezdj te is, legtöbbször egykezes gyerekdalok voltak, mondjuk lehet azért, mert én csak 4-5 éves voltam XD
2010. nov. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nemcsak pötyögni akarsz,hallás után,akkor keresned kell egy zongoratanárt. Szolfézsra nincs szükséged,de a kottaolvasásra igen. Már az első időkben is napi egy-két órát kell gyakorolnod. Eleinte megfelel ugyan egy olcsó szintetizátor,de később már komolyabb zongorára lesz szükséged.

Ahhoz,hogy komolyabb darabokat is eltudj játszani,legalább két-3 év szükséges és szorgalma gyakorlás. De csak 8-9 év után mondhatod,hogy valóban elég jól tudsz játszani.

2010. nov. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha gondolod én megtanítanálak szívesen. ugyan csak 16 éves lány vagyok, de már elsős korom óta zongorázom. Én is szeretek ilyeneket tanulni. Ha gondolod segítek neked. Írj ha érdekel.
2011. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!