Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok erről a dalszöve...

M. Barni kérdése:

Mit gondoltok erről a dalszövegről amit saját magam próbáltam írni?

Figyelt kérdés

(Fontos megjegezni hogy mind a szöveget és mind a szöveg irást nálam előadok inspirálták, így lehetnek benne hasonlóságok mások szövegeihez de próbáltam minnél sajátabat írni ha lehet ilyet mondani)


NEKEM NYUGOTTAN IRHATOK HIDEGET-MELEGEN ÉN MINDEN VÁLASZT ELFOGADOK ÉS IGEN SENKIVEL SEM FOGOK VITATKOZNI MINT EGYESEK ÉN NEM AZÉRT ÍROM KI A KÉRDÉSEM ÚGY HOGY CSAK ÖSSZINTÉN...


A szövegről annyit hogy nekem ez egy vázlat még nincs teljesen kész csak 70 - 80 % - ban vak kíváncsi vagyok hogy mások mit gondolnak róla érdemes e folytatni vagy titeket mennyire fog meg ragad e esetleg hallgatnátok e zenében vagy mit vált ki belöletek ezekre élnék kiváncsi


(Ahol # jelet látok ott mindig ritmus vagy dallam vagy stílus változás lenne ezt csak magamnak írtam fel én szeretem a több stílusú hangulatú zenéket és gondoltam én is így csinálnmá ezt is meg ha rajtam mulana)


[kérlek olvasd el ez egészet és utána írj véleményt ne egyszere itélkez🙂)


A szöveg:



(Lehet ez

Lehet)


Ez túl komplikált

Egy álom ködé vált

Azér nem kell vár

Család úgy sem vár

Falu buszra vár

El is unta már

Életét túl unta már

Meg is bánta már

Hogy szerete tán

De mér is árt

Magának még is árt

Lelke mér is fájt

Be kell hogy láss

Az élet megváltás

Egy mód váltás

De így is más ..

Az élete így se más ....


[még igy se....

még igy se más

lehet

de lehet még is más....] #


Még is más

Lehet paranoiás

Lehet apa a hibás

Mikor szeret és imád?

Mikor akar és vigyáz?

Rád

(igen mikor is...

mikor is vigyáz rá...

ja

mikor is

mert... ) #


,,mikor is minden más és idegen a ház

mikor gonosz szeretedet teszi mássá

hagyod e hogy lelkedet bántsák''


Telepi romlotság

Labilis biztonság

Anyai orvosság

Isteni gondoság

Emberi oldotság

Anyagi fontosság

Elmei tisztaság

Erkölcsi bizottság

Külső testi adottság

(amit Isten adott rád)

Belső lelki nyilottság

(amit Isten adott át)

Igen

Amit Isten adott át

Amit anyukád kivánt

Kiben keresed a hibát?

Kinek adod az igát

Hová mondod az imát

Ki mutatja az irányt?

Ki segít ha kiált

Hogy szeret ha imád

Talán hallja ha imád

Talán

Talán hallja ha imád

Szeret ha vigyáz

Félek kicsit már

Esteledik hát

Ez az élet bánt #


,,(de lehet csak egyet kérnék tán)''

Hogy szeretet ha mindig bánt


oh mindig....

mindig....

oh mindig csak....

mindig csak bánt....



És vége, mi az első gondolatok írd le bátran válaszodat elöre is köszi😁



#zene #szórakozás #dalszöveg #Saját dalszöveg
ma 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Először írni kéne megtanulni pistike.
ma 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első gondolatom hogy tele van helyesírási hibával, és ez gáz. Bocsi.
ma 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mondanám rossz kezdésnek különben.

Személy szerint engem kicsit zavar, hogy például vannak ezek az öt-hatszótagos sorok és mindegyiknek ugyanaz a rímelése... De lehet ha hallanám, mint maga zene... Nem tudom. :]

Néha kicsit közhelyeket érzek még, ami nagyon embertől függ, engem lehet zavar, de valaki nagyon szereti.

De különben egyáltalán nem rossz, így tovább. Én sem vagyok profi vagy ilyesmi, csak ez a megfigyelésem, a saját ízlésem szerint. Ügyes vagy különben, hogy rögtön bevállaltál egy ilyen hosszú szöveget, hajrá.

(nem tudom, hogy tervezed-e megzenésíteni, de zenével valószínűleg sokkal jobbat ütne, mint így "szárazon"... Esetleg megpróbálkozhatnál, hosszabb, kifejtetteb "művészi képekkel", ne feledd, hogy a dalszövegeknél nem kötelező, hogy minden egyes sor rímeljen a másikkal... Engedd egy kicsit el magad benne, merj kísérletezni, nézz utána, milyen rímfajták vannak, mert sok van és válassz egyet, tényleg ügyes szerintem így elsőre összerakni egy ilyet, úgyhogy ha még írsz hasonlót nyugodtan elküldheted:) Nekem tetszik különben, sok sikert! <3

ma 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nem jó. De kezdetnek nem rossz. Úgy mondok véleményt hogy igaz nem dalszöveg író vagyok, de írok könyveket (interneten publikálom őket, kiadott könyvem még nincs, remélhetőleg megugrom majd azt is)

Ami nagyon feltűnt azok a helyesírási hibák. Be kell vallanom én sem írok mindig helyesen, ezért használok helyes írás javítót, és ha írok akkor nagyon figyelek mindenre. (Ha a válaszomba van valahol hiba nem kell belém kötni). Ami még feltűnt hogy nekem túl sok a rím. Mármint minden sor szinte rímel a másikkal. A versekben sem vagyok otthon nagyon, de még ott is több féle rím van. Amik kapásból eszembe jutnak: kereszt rím, alliteráció, párosrím, ráütő, de biztos van sok másik amit nem írtam le. Lehet hogy egy kicsit túl bonyolult a mondani valója, de ezt már csak a zenével együtt lehetne megmondani hogy milyen az össz kép. Milyen stílust akarsz neki? Pl ez ha ilyen "Azahriah stílusban" akarod nyomni akkor túl egyhangú. Viszont ha pl olyasmi mint egy Kiss Kevin akkor még működhet is (nem keverendő Kkevinnel). De ez csak két példa volt, számtalan zenei stílus van még

ma 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!