Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez a márkájú gitár jónak...

Ez a márkájú gitár jónak számít ugyahogy?

Figyelt kérdés

Most akarok venni egy gitárt 20ezer forint főlé nem akarok menni szóval én ezt néztem ki magamnak: [link]

Tanácsokat kérnék : hogy mit is vegyek figyelmbe leginkább gitár vételkor ??


2010. nov. 2. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Erről a gitárról nem vagyon tudok nyilatkozni, klasszikus gitár nem az én asztalom, de német gyártmány úgyhogy szerintem nem lehet rossz.


Klasszikus gitárt én jobban ajánlom, hogy hangszerboltban vegyél mert általában van belőle választék és ki is próbálhatod hogy melyiket érzed jobbnak/kényelmesebbnek. Valenciákat és yamahákat ajánlom még.

2010. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, csak aza bajj hogyha egy boltba kipróbálnám beégnék mert nemtudok még gitározni , most akarom tanulni
2010. nov. 3. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, mert senki sem úgy született, hogy tud gitározni. Meg lehet mondani az eladónak, hogy most kezded, mutassa be a hangszert, a hangját, stb.

Több boltba is el kell menni, szétnézni, próbálgatni a hangszert. Jó ha van veled egy tapasztaltabb "gitárvásárló".

Ha mégis magad indulsz figyelj az alábbiakra: kulcsok nem szorulhatnak, nem akadhatnak, egyenletesen kell járniuk. Húrok nem csöröghet, nem zöröghet, nem fojtódhat el egyetlen fekvésben sem! Mekkora a húr és a 12 bund közötti távolság? Van-e nyakmerevítő pálca? Külsérelmi nyomok, repedések ne legyen, vagy alku.

Hangzás szubjektív. Kényelem, játszhatóság megintcsak.

Tudom, hatalmas az elhatározás, de lehet ettől olcsóbb árfekvésű és kezdésre jó hangszert venni.

2010. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kösz a válaszod, és a segítséget így már jobban tudom mire kell figyelnem :)
2010. nov. 3. 14:50
 5/5 anonim válasza:
Nem baj ha nem tudsz gitározni, arra figyelj, hogy a gitár nyaka vékony legyen, ne szín alapján válassz, és próbáld meg hogy át tudsz-e érni a gitártesten. Ha nagy, és kényelmetlen pengetni, vagy lefogni akkor kisebb / nagyobb testűt válassz.
2010. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!