Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Duran Duran & a Depeche...

A Duran Duran & a Depeche Mode közt mi volt a '80-as években az a hiszti?

Figyelt kérdés

Én még akkor alsós voltam. Arra emlékszek, hogy a nagyok külön bandákba gyűltek. Voltak Duran duránosok és Depechesek, akik nem szóltak egymáshoz. Úgy öltözködtek ahogy a bandáik. A WC-ket is úgy osztották el, hogy szünetbe mikor melyik klikk mehet be cigizni meg papírgalacsinokkal dobálni a falat.


A magyar Kovács Ákos zenekara is a Depeche Modot kopizta. Teleírták graffitikkal meg tele volt firkálva az iskola Bonanza felíratokkal. Én azt hittem az akkor bejövő nyugati SAT1-en, RTL-en megjelent Bonanza című western sorozat rajonhóik 😂


Mit szoltak be egymásnak ezek a zenészek?



aug. 13. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a zenészek álltak "harcban" egymással, hanem a rajongóik. Akkoriban ez úgy ment, mint a focicsapatoknál: ha van egy kedvenced, akkor a többit nem szeretheted. Kb. a 80-as évek végére, 90-es évek elejére lett vége ennek a jelenségnek.
aug. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak éltem volna akkor.

Én Depeche Mode - The Cure verzióban hallottam ezt a történetet.

aug. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem biztosan volt valami kiindulópontja ennek a rivalizálásnak, amikor az egyik énekes beszolt a másiknak. Nem életszerű, hogy két azonos popkultúrából érkező gyerekcsoport így kiközösítené a másikat. Életszerűbb lett volna pl a '80-as évek szinti mágusainak fénykorát élő Vangelis, Jean-Michel Jarre, Mike Oldfield rajongók és a többi rock fenegyerekek közti reláció, de ilyen sosem volt.
aug. 16. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy nem éltél még akkor. Más felfogás dívott a zenerajongók körében. Nálunk a 60-as évek végén az Illés-rajongók meg tudták volna ölni a Metro- vagy Omega-rajongókat, és vica versa, pedig zeneileg nem volt köztük akkora különbség, a rajongók szerethették volna mindhármat. (Én sem éltem még akkor, csak érdekel a régi zene.)
aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Első hasonló élményem a óvodában, hogy nem csatlakozhattam egy játékhoz, mert én nem ismertem a Hungáriát. Szerencsére csak egyszer merült fel ez szempontként.
aug. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!