Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » ROCKEREK! Ti miért szeretitek...

ROCKEREK! Ti miért szeretitek a rockzenét?

Figyelt kérdés

csak mert én sose értettem, hogy mit esznek rajta, hogy ki áll egy csávó a színpadra és üvölt torkaszakadtából ahogy bírja és még hamis is és dallama sincsen se ritmusa, lüktetése stb.



persze vannak jók, mint pl green day



am előbb a heavy metal-ról beszéltem, nemtom az rock ugye? nem értek ehhez.


sokan mondják, hogy felpörgeti őket, de engem nem : / inkább lehangol, hogy valaki aki tehetséges lehetne csak így üvölt, vagy akárki üvölt tehetség nélkül és híres..


ha fel akarom magam pörgetni, akkor inkább valami gyorsabb party zenét nyomnék be (pl. rock party anthem [nem rock stílus] )



aug. 12. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

először is "Műfaji jellemzők fül alatt: [link]

és ,,Zenei jellemzők" fül alatt: [link]

csak hogy legalább akkor tudj némi különbséget tenni a metál és a rock fogalma között, nyugodtan elolvashatod a Wikipédia cikkeket (:

(válaszolok a főkérdésedre is)

aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

nos én pont a nagyon sokszínű zenei ízlésű emberek közé tartozom, én elektronikus zenétől kezdve pl. a house ágai, electrodance, a popzenén át, túl a rock zenei műfaj széles skáláján, egészen a nu metál, alternatív metál zenékig vannak nekem kedvenc lemezlovasaim, énekeseim, együtteseim, bandáim is akiket szeretek hallgatni. és hát például nem tudom ez vajon jó dallamú, jó ritmusú rock zenének számít e neked, de például ez nekem egy kifejezetten kedvenc számom: [link]

és hogy szerinted ez is dallamtalan, nem jó ritmusú üvöltözésnek számít e teljesen?: [link]

és számomra ez is igen jó dallamos, nagyon élvezetes zenének számít, szerinted?: [link]

és többek között ezt is szeretem, mert nem gondolom, hogy dallamtalan üvöltözés lenne semmilyen ritmusban, vajon számodra ez már annak számít e: [link]


hogyha te kérdező a heavy metálra vagy netán a keményebb punkra gondoltál esetleg inkább, meg amiket küldtem szerinted sem rosszak, akkor írd meg, és arra is tudok írni a saját szempontom alapján, hogy miért lehet szeretni az olyan zenéket is amikre ténylegesen rákérdeztél a kérdésedben (:

aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a legnagyobb baj, hogy nem igazán érted ezt a műfajt.


1. Minden metálzene rockzene, de nem minden rockzene metálzene. Ne keverjük a műfaji jellemzőket, ha nem muszáj... Az, amiről a leírásodban írsz, a metálra igaz.


2. "Üvöltözés" meg "üvöltözés" között hatalmas különbségek vannak. Attól függően, hogy éppen milyen technikát alkalmaz az énekes, az "ordibálás" stílusa is változik.


3. Bármennyire is nem úgy tűnik neked, ez éneknek számít. Van benne ritmus, lüktetés, stb. Az már más dolog, hogy te nem veszed észre.


4. Ennek az "üvöltözős" éneklésnek éppen nem a felpörgetés, hanem a feszültséglevezetés a lényege. A zene által ugyanis biztonságosan megélheted akár a negatív érzelmi állapotokat is. Konkrétan kiüvöltheted magadból a problémáidat.


Ez a zene például arról szól, hogy a hírnév mennyire tönkretehet egy embert. Nem épp egy vidám téma, de szerintem tökéletesen megjeleníti azt a káoszt, ami mondjuk egy ilyen szituációt jellemez.


[link]


A kérdésedre válaszolva pedig, én azt szeretem a metálzenében, hogy elképesztően nyers, és őszinte. Semmi felesleges maszlag, csak az érzelmeken van a hangsúly, amik igazán számítanak. Elég sok műfajba belebotlottam már, de olyan kifejező zsanrát még nem igen találtam, mint a metál. A dühödet, a bánatodat, az örömödet, a háládat, mind-mind megélheted vele. Ez szerintem fantasztikus dolog.

aug. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Most látom, hogy az előttem válaszoló belinkelte az AWS - Viszlát nyár című dalát. Na, ez szerintem az egyik legtökéletesebb zene, amit valaha is hallottam... És igen, egy olyan témát dolgoz fel, amikor az embernek akkora fájdalma van, hogy attól üvölteni tudna... Pont ettöl csodálatos a metál, hogy egy ilyen zenével, mint mondjuk a Viszlát nyár, megteheted.


Üdv, a #3 válaszoló

aug. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az üvöltözés bizonyos al műfajok jellemzője inkább.

Tessék,ezek is rockzenék.Hallasz te bennük artikulálatlan üvöltést?Mert szerintem tisztán énekel az előadó:

https://www.youtube.com/watch?v=lq5UQ8gWU-A

https://www.youtube.com/watch?v=PrBUjXaRSUQ

aug. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"ki áll egy csávó a színpadra és üvölt torkaszakadtából ahogy bírja és még hamis is és dallama sincsen se ritmusa, lüktetése stb." - Szerintem ez a legnagyobb probléma jelenleg, hogy a laikusok túlnyomó többségének semmi fogalma nincs az egészről, de azért a "kritika" az megy ezerrel...

Egy filmet is csak azután kritizálnak az emberek, hogy megnézték, szóval legyél szíves előbb tájékozódj és azután mondj átfogó véleményt, hogy belehallgattál a rock/metál összes létező alműfajába.

Én például azért szeretem a zene ezen ágát, mert a lágytól az atom keményig minden van benne, az egyik legváltozatosabb zene.


"am előbb a heavy metal-ról beszéltem, nemtom az rock ugye? nem értek ehhez." - Akkor hallgass bele a Sabaton együttes bármelyik dalába! Dallamos, nincs benne ordibálás, pedig eléggé heavy metál.

Ott van példaként a Lorna Shore is, ami ugyan hörgős, de elvitathatatlanul dallamos és rengeteg különböző érzelem van benne.

Illetve nem tudom, mi alapján gondolod, hogy a rock nem pörget fel, mikor láthatóan semmit se tudsz róla, soha nem hallgattál semmi ilyet.


Előbb tájékozódj, mert ez így mind kritikának, mind provokációnak nagyon gyenge...

aug. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó, figyelj itt is vannak szutyok előadók, de ezekkel a popzenében is találkozol.


Hát mondjuk Dio pl nem artikulálatlan. Ha dallamosat szeretnél, tessék:



[link]

aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy kell hozzá egy beállítottság, hogy élvezni tudd. Általában sokmindent történik egyszerre, sok hangszer szólal meg, nem mindig egymással harmóniában, ettől tűnhet kaotikusnak. IDŐT és figyelmet kell rá szánni, amíg szétszálazod, melyik hangszer mit is csinál.

A rockzene egy hatalmas gyűjtőfogalom. Elképesztően széles skálán mozog, rengeteg az alműfaj.

Az énekes hamisságáról: igen, élőben előfordulnak hibák. A számokat általában az előadó zenekar írja. Személyes kötődésük van mind a zenéhez, mind a szöveghez. A szövegek sokszor személyes traumákat dolgoznak fel. Ebből következően nagyon erős érzelmi töltet van egy-egy előadásban. Ilyen felfokozott állapotban szinte kizárt a tökéletes produkció.

Amikor az énekes artikulálatlanul üvölt, annak általában helye és célja van. Dühöt, fájdalmat, tehetetlenséget fejez ki. Olyan érzések, amiket mindenki megél nap mint nap.

aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

,,vannak jók, mint pl. a Green Day".


Sikerült egy pop punk szart felhoznod👏

Persze,ízlések és pofonok.


,,kiáll egy csávó a színpadra és torkaszakadtából üvölt,nincs benne ritmus,se dallam, stb."


Akkor hallgasd meg ezt, esetleg [link]


Apropó, heavy metál


[link]


Hamis?


Végezetül pedig csak annyit,hogy jó lenne egy egész picit tájékozódnid, mielőtt így beleállsz egy elég nagy közösségbe.

aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak az opera,csak a gregorián.

Hogy jó legyen a memóriám.

aug. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!