Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Minőség szempontjáből mi a...

Minőség szempontjáből mi a sorrend a zongoráknál? Felállítanál egy sorrendet?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az orosz pianinók nem szépen szólnak, a petrof elég jó márka, meg még párat látok a hirdetések között, de kellene egy tisztább kép. Pianinót tervezek venni. Azt tudom mire kell figyelni, de a márkák érdekelnek, hogy melyikek a jobbak.

júl. 7. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Az autóknál sem lehet ilyen sorrendet felállítani, mint ahogy itt sem. Illetve ha nem vagy tapasztalt zongorajavító, akkor azt se tudod, hogy mire kell figyelni. Ha tudnád, nem kérdeznél ilyet. Van a Facebookon egy "Zongora és pianínó adás vétel" csoport, ott időnként megjelenik egy-két hozzáértő vélemény is, ezért érdemes lehet olvasgatni. Meg egy szakemberrel átnézetni a hangszert vásárlás előtt, még mielőtt egy használhatatlan ócskaságért adnál pénzt.
júl. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy ilyen sorendet nehéz lenne felállítani, mert sok a jó pianínó.

Lehet egy zongora, tartós és szép is, ha a hangja neked nem fog tetszeni.

Nem mindegy az sem, hogy hol fogod használni.

Az adott pianínó hangminőségét és hangerejét befolyásoló tényező az alkatrészek állapota, helyes működése és a hangszer mérete. Magasabb hangszer esetén a húrozat hosszúsága és a rezonáns nagysága kedvezően befolyásolja a hangzást. Megjegyzem, egy márkás hangszer, kis mérettel is gyönyörű hangzással bírhat, de hangsúlyozom: márkás hangszer! Általában három különböző mérettel találkozhatunk: alacsony építésű, közép méretű és magas építésű.

Kivételes esetben előfordulhat, hogy egy jó minőségű magas építésű pianínó jobb hangzásra képes mint egy kis méretű zongora. Amit érdemes megjegyeznünk, hogy pianínót mindig a helyiség elhelyezkedéséhez, illetve méretéhez képest vásárolj. Egy magas építésű pianínó hiába jelent dinamikusabb, teltebb hangzást, ha egy kisméretű szobának lesz a hangszere, ahol pontosan az ellenkező hatást fogja kiváltani.

Én elfogult vagyok a Steinway & Sons zongorákkal, nem csak tartósak, de jók is, pl. Boston, Essex vagy a K-132.

Yamaha-t is szeretem, pl. a B, U vagy a Y-US pianínók is jók széphangal.

A Bösendorfer, Förster, Ritmüller, Kawai és ez említett a Petrof.

júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A Röschler pianino lenne a kiszemelt.
júl. 9. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!