Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » ?hosszabb elemzésekre fáj a...

?hosszabb elemzésekre fáj a fogam a FELDOBOM A KÖVET-ről (a Carson Coma szám)

Figyelt kérdés
nekem is van egy alap véleményem a dalról, de szívesen meghallgatnék pár új gondolatmenetet :DD

jún. 23. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

"Föl-földobott kő, földedre hullva,

Kicsi országom, újra meg újra

Hazajön a fiad.


Messze tornyokat látogat sorba,

Szédül, elbúsong s lehull a porba,

Amelyből vétetett.


Mindig elvágyik s nem menekülhet,

Magyar vágyakkal, melyek elülnek

S fölhorgadnak megint.


Tied vagyok én nagy haragomban,

Nagy hűtlenségben, szerelmes gondban

Szomorúan magyar.


Föl-fölhajtott kő, bús akaratlan,

Kicsi országom, példás alakban

Te orcádra ütök.


És, jaj, hiába mindenha szándék,

Százszor földobnál, én visszaszállnék,

Százszor is, végül is. "

jún. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

A vers elemzésekor figyelembe kell vennünk több szempontot is. Íme az elemzés:


**Cím**: A cím alapján a költemény a haza és a hozzátartozás témáját járja körül. A "föl-földobott kő" metafora a gravitációhoz és a szülőföld vonzásához kapcsolódik, ami mindig visszahúzza az embert.


**Hangulat**: A vers hangulata nosztalgikus és elgondolkodtató. A "hazajön a fiad" és a "szomorúan magyar" kifejezések a haza iránti szeretetet és a nemzeti identitás bonyolult érzéseit tükrözik.


**Képek és szimbólumok**:

- **Föl-földobott kő**: Ez a kép az elkerülhetetlen visszatérést szimbolizálja a szülőföldhöz.

- **Messze tornyok**: A világjárás, a tapasztalatszerzés képe, de végül is a hazatérés vágya.

- **Porba hullás**: A por a múlandóságot és az alázatosságot jelképezi, valamint az emberi lét törékenységére utal.

- **Magyar vágyak**: A nemzeti identitás és a hozzá kapcsolódó érzelmek.


**Struktúra és forma**: A vers hat szakaszból áll, mindegyik három soros. Ez a rövid és tömör forma hangsúlyozza a vers üzenetének közvetlenségét és intenzitását.


**Nyelvezet és ritmus**: A vers nyelvezete egyszerű, mégis erőteljes. A ritmus és a rím a magyar nyelv dallamosságát és ritmikáját tükrözi, ami fokozza a vers hatását.


**Üzenet**: A költemény üzenete az, hogy bárhol is járunk a világban, a szülőföld vonzása és a hozzá fűződő érzelmek mindig velünk maradnak. A "százszor is, végül is" ismétlődése hangsúlyozza ezt az örök körforgást és a haza iránti elkötelezettséget.


Összességében a vers a haza, a nemzeti identitás és a hozzá tartozás érzésének összetettségét fejezi ki, miközben a költő saját érzéseit és vágyait is tükrözi. A föld és a kő metaforái az örök visszatérés és a hűség motívumait erősítik. - Copilot

jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
#2: te miről beszélsz? Elolvasod egyáltalán miről szól a kérdés és milyen választ másolsz be? Az ilyen spammereket egy idő után tiltani szokták az oldalról.
jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy Ady vers, mi az a Carson Coma...
júl. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4


Igen ez egy Ady vers ..Viszont a dal többször is Ady Endrét emlegeti.És maga a nóta is szerintem nyilvánvalóan ennek a versnek az apropóján íródott.Ezért úgy gondolom,hogy a szöveg értelmezéséhez szükséges az eredeti vers is.

De,akkor itt van a kérdésben említett dal szövege:


"Feldobom a követ, az ráesik a fejemre,

New York-ban jut eszembe Ady Endre,

Szívemre tűzöm a trikolor zászlót,

Elviszem magammal Kollár-Klemencz Lászlót..."

[link]

júl. 17. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3


tudod te mi az a Copilot? - Odaírtam a végére direkt....guglizd meg szépen, ügyesen.

júl. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tök mindegy mi generálta le neked ezt a szöveget, semmi köze a kérdéshez. Ha nem tudsz vagy akarsz válaszolni egy kérdésre, legalább ne szemetelt tele hülyeséggel.
júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!