Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményed a Metallica...

Mi a véleményed a Metallica nevű zenekar dalairól?

Figyelt kérdés

jún. 21. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a rock zenét, bár Metallicát ritkán hallgatok. Az Enter Sandman és a The Unforgiven című számuk az amit szoktam hallgatni ha hallgatok Metallicát.
jún. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Metallica nevű zenekar... Te jó ég, elég, ha azt mondod, hogy Metallica, mindenki tudja, hogy mi az! Ez olyan, mint hogy mi a véleményed a József Attila nevű költőről, vagy a Kodály Zoltán nevű zeneszerzőről... :)


Na, de nem oltogatni akarlak... A Metallica a 80-as években a heavy metal megkerülhetetlen zenekara volt, és közmegegyezés szerint az 1991-es fekete albummal ért a csúcsra. Addig kb. kb mindenki szereti, elismeri.


Utána jött 96-ban a Load, ami egy jó 20 éves szenvedést hozott magával, aminek a mélypontja kb. 2003. körül a St. Anger c. lemez volt.


Vénségükre - hisz még ma is aktívak - visszatértek a hallgatható, inkább a korai lemezek sorába illeszthető albumokhoz, amik nem is rosszak, de messze nem annyira meghatározók, mint amilyenek a 80-as, 90-es években voltak.

jún. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Van pár jó számuk, de nem a kedvenceim.
jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nem tartom őket akkora félistennek, de azért leraktak néhány mesterművet az asztalra. és elismerem, hogy a nyolcvanas években nagyot toltak a metál szekerén.
jún. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Objektíve annyival nem jobbak, mint az Anthrax, a Testament, a Megadeth vagy a Slayer. Csak befogadhatóbbak. Kompromisszumkészebbek voltak a balladákat illetően már az elején, már jött az abszolút hard rock fekete album, amivel megint sikerült közérthetőbbé és fogyaszthatóbbá válni, felszínen maradni.


Az ... And Justice For All-t szeretem, de számomra nem nagy durranások. Ettől függetlenül velük nincs bajom. Mint majd' minden zenekar esetében, a körülöttük nyüzsgő, "ki ha nem én?", bolond fanboy/fangirl tömeg az idegesítő.

jún. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Örök és kitörölhetetlen.
jún. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szerintem is jóféle. Köszi.
jún. 21. 20:46
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. A fekete albummal bezárólag istenkirály zenét csináltak. A Load és Reload albumok elmennek. A St. Anger borzasztó. Az azóta készült albumaik fokozatosan egyre jobbak.
jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában kezdtem őket hallgatni és eléggé bejön, bár messze nem mindegyik daluk. Ami leginkább tetszik, az a nyers hangzásuk, a lendületes dalok és az a rengeteg energia, ami árad belőle. Egyszer szívesen megnézném őket élőben, hátha a jövőbe erre tévednek.:D
jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Azt tegyük hozzá, hogy a Metallica nélkül nem biztos, hogy létezne a Meshuggah és így rengeteg más zenekar sem. Haha.
jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!