Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én utálom a rockzenét?

Csak én utálom a rockzenét?

Figyelt kérdés
Értelmetlen ordibálás, össze-vissza csapkodják a hangszereket és a gitár is fals.

jún. 16. 23:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Góglizz rá a "sztereotípia" szóra.
jún. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy rossz a hallásod, vagy szar rockot hallgattál.

Nálam szokott libabőr lenni rocknál ha olyan a sound…

jún. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
csak te....
jún. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem szeretik. Mindenkinek más az ízlése. Én személy szerint szeretem a rock zenét
jún. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Vannak jó rock zenék, bár én ezt akkor mondom, ha valamihez kötöm (pl. anime opening).

Viszont szerintem a legrosszabb zenei stílus a rap lett. Mondom ezt úgy, hogy nagy rap fan voltam!

jún. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Egy általános tanács: sose ítélkezz úgy, hogy gőzöd sincs az egészről!

A rock az egyik legváltozatosabb zenei műfaj, millió különböző előadóval, alműfajjal. Ez az egyik, de a másik, hogy az általad leírt általánosítást még a metálra sem lehet egy az egyben ráhúzni, nem hogy a rockra.

Javaslom neked az egyik kedvenc rockzenekaromat, a Poets of the Fall-t, ami ízig-vérig rockzene, de nem fogsz benne kiabálást, meg hangszercsapkodást hallani.

jún. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

A rockban nem ordibálnak, hanem metalban.

meg vannak a "nagyközönség számára is fogyaszthatóbb" bandák,pl BMTH, Disturbed

jún. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ízlések és pofonok

én szeretem a rockzenét, de azzal egyetértek, hogy a rock termés nagy részéért nem kár, főleg manapság, ahogy a műfaj egyre mélyebbre süllyed az önismételgetés és az útkeresés végtelen köreibe. lassan minden új lemez besorolható a "jó, de már hallottuk valakitől", vagy az "inkább nem kellett volna" kategória valamelyikébe.

jún. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor réges-régen, én is hasonlóan gondolkodtam a rockzenéről. Értelmetlen ordibálásnak gondoltam az egészet, és esélyt sem adtam neki. Teljesen kizártam az életemből. Leginkább nyálas popdalokat hallgattam, némi EDM-mel nyakonöntve.


Aztán úgy alakultak a dolgok, hogy akarva-akaratlanul belecsöppentem a rockzene világába. (Egy közeli családtagom által) Egyre jobban kezdtem átlátni ezt a szubkultúrát, megismertem a különböző előadókat, alműfajokat... Aztán rájöttem, hogy hihetetlenül ostoba voltam, amiért nem adtam neki esélyt korábban.


Hallgattam a társadalmi előítéletekre, és emiatt konkrétan nulla információ nélkül elkönyveltem magamban, hogy nekem a rockzenében nincs helyem. Pedig elmondanám neked, végül itt találtam igazán magamra.


Jelenleg például ez az egyik kedvenc dalom:

https://www.youtube.com/watch?v=F-Ti-JJuJ74


A tizenhat éves énem valószínűleg szörnyülködne ezen, mert akkoriban még nem voltam elég érett ahhoz, hogy megértsem ezt a műfajt. Szerencsére, ez idővel változott. Mostanság a legtöbbször metalcoret hallgatok, de nem vetem meg a rock/metál más irányzatait sem.


Az ízlés természetesen már egy más kérdés. Kinek ez jön be, kinek meg az. De attól, hogy valami nem a te asztalod, nem kell leszólni. Ami jó, azt azért fel lehet ismerni.

jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jó a füled, hogy kihallod a gitár pontatlanságát a...

Miből is?

Szeretnél te olyan falsul gitározni, mint Jimi Hendrix. :-D


A rock egy elég színes műfaj ezerféle alkategóriával, meg fúzióval.

Az extrémebb énektechnikák (ordítozás, sikongatás, hörgés) csak bizonyos műfajok jellemzői, nem fedik le az egészet. Elvis sem blackmetal scream-et tolt, mégis ő lett a rock királya. Aztán ott a Powerwolf, meg a Sabaton... Ott sincs hörgés, meg ordibálás, pedig nemhogy rockot, hanem konkrétan metált tol mindkét banda. (Jó, a Sabaton-os Joakim hangját a hozzánemértők félreértelmezik, de ő sem hörög, csak kicsit mélyebb hangszínen énekel néha, hiszen ez már nem az ókori görög színházak világa a herélt férfiszínészekkel, ma már lehet egy fickónak mély hangja...) Itt még az ordibálás "értelmetlen" része sem áll meg, bár van az a szellemi szint, ahol még a középsulis történelemóra is fárasztó lehet. Viszont az már nem a Sabaton hibája, hogy Jóska-Pista radikális rock-gyűlölő buta, mint a föld, és még annyit sem tud értelmezni, hogy "Warsaw city at war...". :-D

A mi Paksi Endrénk is csak azon a bizonyos debreceni koncerten vette elő az artikulátlanul ordibálós formáját, mert buli előtt berúgott, mint a csacsi.

jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!