Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most mi a helyzet akkor a...

Most mi a helyzet akkor a nagy Nickelback utálattal?

Figyelt kérdés

Már nem egy új dolog, több mint 1 évtizede tart már a banda utálata. Személy szerint sose voltam rajongójuk, de pár régi számukat szívesen hallgattam. Általában onnan jött az ellenszenv sokaknak hogy egy idő után uncsivá és önismétlővé vált a zenéjük és nem újítottak igazán. Egy hazai kommentelő azt mondta cikinek és égőnek tartja őket. Némelyik számból mém is lett pl. Photograph és a Rockstar a legutáltabb rock dalok között van úgy általánosságban. Ez azért túlzás, szerintem mert tény hogy voltak elég hasonló dalaik, de azért ennél sokkal rosszabb bandák is vannak.


Másfelől meg azt veszem észre, hogy egy legutóbbi koncertjükről volt egy bejegyzés Facebookon és ott a már megszokott utálat helyett pont az ellenkezőjét tapasztaltam. A kommentek mind arról szóltak hogy milyen jók. Még egy negatív hozzászólást sem találtam, pedig arra számítottam, hogy majd ott is fikázzák őket. Az újabb számaikat nem ismerem, de a legutóbbi albumuk úgy láttam egész jó mínősítéseket is kapott. Szóval akkor most hogy van ez? Mégse annyira utálják őket, vagy már kevésbé?



2023. aug. 16. 17:40
 1/10 Kucc ***** válasza:
100%

mindenki utálja chad kroegert asszem xd. nekem sincs sok bajom velük, vannak élvezhető zenéik, és az hogy utáljuk őket inkább ilyen divattá vált.

ugyanaz a szitu mint amikor a suliban a nagy gyerek mindenképp piszkálni akarja a kisebbet

2023. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Arról van szó, hogy kicsit már kimentek a divatból, és ezzel együtt fikázni őket is lejárt lemez lett.

Az ellenszenv nem pusztán abban gyökeredzett, hogy többnyire sekélyes és önismétlő zenét játszottak (hisz ez elég sok együttesről elmondható), hanem sima birkulás volt: egyesek attól érezték magukat menőnek, hogy egymást túlharsogva fikázták a Nickelbacket.

2023. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az utolsó albummal kedveltem meg őket. Előtte se volt velük bajom, csak ilyen szegény ember Foo Fightersének tűntek. Gyengébb dalok egyszerűbb hangszerelésben. De az a tavalyi valahogy nagyon betalált. Gondolom kapóra jött nekik, hogy a járvány miatt elmaradtak a turnék és több idejük volt az albumon dolgozni. Aki azért utál egy zenekart, mert neki nem jön be, annak valószínűleg a saját életével vannak problémái.
2023. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az Imagine Dragons átvette a helyüket.
2023. aug. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy dolog magas: az említett okok miatt miért kell őket utálni? Utálni akkor kéne, ha mondjuk hulladék emberekről lenne szó, minden egyéb esetben elég csak nem hallgatni őket. És ez messze nem csak rájuk igaz.
2023. aug. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
#5 pedig valójában pont erról van szó. És nem a dalaik miatt. A 2003-6 es években olyan interjúkat adtak ami sok embernél kiverte a biztosítékot. A frontemberük azt közvetítette ha egy alkesz drogos bunkó gyökér vagy az a menő stb. És ez meg is jelent néhány dalszövegben is. Később felhagytak ezzel a viselkedéssel de a megbélyegzi őket a múltjuk. Zeneileg meg szerintem nem rosszak. Nem az önsajnálkozásról szólnak a számaik mint a legtöbb mai rockbandának
2023. aug. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

#6 Kezdjük ott, hogy 2003-06 között az utálkozó emberek többsége még óvodás vagy kisiskolás volt. Nem erről van szó. Egyszerűen divat volt őket utálni, azért mert csak. Ha rákérdeztél, hogy miért, kaptál valami klisés választ, ami sok más, utálatnak nem örvendő bandáról is elmondható.

Amúgy meg a rockszakma tele van alkesz drogos bunkó gyökerekkel, általában egóból sincs hiány, és az sem ritkaság, hogy egy rockzenész ezek valamelyikét (vagy mindet együtt) isteníti. Ez a műfaj sosem arról volt ismert, hogy jólnevelten megfelel anyuci-apuci, a tanítónéni, meg a sok szürke nyárspolgár erkölcsi elvárásainak.

2023. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5-ös ez más népszerű bandákról jobban elmondható, hallottam pl. a Slipknot egyik fő figurája mekkora egy köcsög. Vagy másik durvább példa, a skandináv black metal zenekarok. Voltak akik szó szerint egymást ölték, Burzum kinyírta az egyik Mayhem-es csávót, vagy valami ilyesmi történt.
2023. aug. 17. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy filmecske arról, hogy hogyan lettek olyan zenekar, amelyikre mindenki azt mondja, hogy utálja, de a koncertjeik teltházasak, a lemezek meg fogynak. Ha jól emlékszem egy finn diák ebből írt Phd-t. Az egyik, ami megmaradt bennem a dokuból, hogy vmi amerikai humoristának pont azt a mondatát vágták bele a Comedy Central promóba, hogy milyen ciki a Nickelback, ezt a promót több milliószor adták le az USA országos csatornákon, u.h. az emberekben megragadt, hogy cikik. Másrészről, amikor a csúcson voltak, az amerikai országos rádiók összersített lejátszási adatai alapján egy év alatt több mint egy évig szóltak a rádióban folyamatosan, értsd ha végigkattintgattad az adókat, akkor egy vagy több rádión biztosan Nickleback szólt, az meg nem mindig szerencsés.

https://www.youtube.com/watch?v=GFC4OFWIPtw

2023. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9 Ha ez így van, akkor elképesztő, hogy mennyire átszivárog más fejlett országokba az USA kulturális hatása.
2023. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!