Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ebből a részéletből valaki...

Ebből a részéletből valaki meg tudja állapítani, hogy ki az előadó és mi a szám címe?

Figyelt kérdés
[link]
2023. jún. 17. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Ez az eredeti:

https://www.youtube.com/watch?v=xFutjZEBTXs

Az általad linkelt szirszar efektezett verziót meg dobd ki a francba, audacity-vel, vagy bármilyen valamirevaló hangszerkesztővel fél perc alatt lehet ilyen torz verziót csinálni belőle.

2023. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az eredetit kerestem, köszönöm.

Igen, ezt a részletet fülhallgatón keresztül audacityvel vettem fel, nem a legprofibb minőségben, de bíztam benne, hogy van aki így is ráismer. Nem volt célom stúdióminőségben felvenni. Meg nem is terveztem ezt a pár másodperces töredéket őrizgetni. :D

2023. jún. 17. 11:32
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

Ez nagy hiba!

Azt javaslom, hogy ha majd legközelebb szeretnéd a géped hangját rögzíteni, akkor elsősorban engedélyezd a stereomixet a gépeden a hangeszközök között, majd pedig az audacityben állítsd át a felvevőt arra, hogy a stereomixet rögzítse a mikrofon helyett, és úgy már az audacity a géped belső hangját fogja felvenni, ami sokkal szebb lesz, mint ha mikrofonnal rögzítenél. Nem tudom, hogy hogyan mondják a magyar windowsokban a stereo mixet, talán stereokeverő, de majd megtalálhatod, ha szükséged lesz rá a hangbeállításoknál, a felvétel részben.

2023. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oké, de úgy látszik nem jött át a lényeg: nem törekedtem a jó minőségre, mert nem az volt a lényeg. Igen, ha akarnék tudnék jobbat készíteni. Nem azért nem tettem, mert nincs hozzá elég tudásom. Munkahelynem is sokszor vágok videót, hangot.

Amúgy a hang a telefonomról jött (nincs rajta jack csatlakozó). Netről lementeni, áttenni a laptopra, onnan pedig nem a digitális jelet analóggá alakítva, majd megint visszadigitalizálva, valószínűleg sokkal jobb eredményt adott volna, de nem ez volt a lényeg. Ez volt a leggyorsabb legégszerűbb megoldás. Mint amikor valaki lefotózza a monitort. Nem azért teszi, mert soha nem hallott még a képernyőfelvétel funkcióról...

Szóval még egyszer köszönöm, de nem az volt a kérdésem, hogy hogyan rögzítsünk hangot jó minőségben.

2023. jún. 17. 12:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!