Milyen zeneszerkesztő programban készíthetnék zenét? Tudnátok segíteni?
Hogyan épül fel egy album? Milyen zeneszerkesztő programban készíthetnék zenét? Tudnátok segíteni?
Szeretnék zenélni, csak ezekhez nem nagyon értek. Az énekhangom és gitártudásom megvan.
*elnézést a rövid leírásért, nem akarok minden részletbe belemenni, amíg nem kérdeznek.
Nem tudom, hogy számít-e: 19L
Ez kottaíró, partitúra író, hangszerelő program, visszahallgatható, amit leírtál, módosítasz, stb.
Akár egy teljes koncert nagyzenekar is.
Vizsgálj meg egy profi albumot!
Vagy stílus, vagy tematika, vagy műfaj szerint épül fel a szerkesztés.
Lehet lassúbb felől rockosabb felé, stb.
Vagy a hangfekvés is számít.
Attól függ, hogy milyen műfajban alkotsz.
DAW, Digital Audio Workstation amit keresel, nem kottagányolók kellenek. Ha muszáj ingyenes, akkor Cakewalk by Bandlab. Akármi is hiányzik a vele kapott pluginekből, biztos lehetsz benne, hogy van egészen minőségi ingyenes is. Akár hangszer, akár effekt plugin kell, vannak nagyszerű ingyenes VST plugin gyűjtemények, meg rá tudsz keresni az érdekesnek tűnők címére youtubeon telepítgetés helyett, és tkp tied a világ, amíg csak szerkeszteni akarsz, felvenni nem.
Felvételek készítéséhez már kell hangszerbolti belépő szintű, ASIO képes audiovezérlő (hangkártya közérthetőbben, bár rég nem beépítős kártyák ők már). 40000 alatt megkapod vélhetően. Éneket, akusztikus hangszereket rögzíteni kell egy jó mikrofon, lehetőleg kondenzátormikrofon, amihez kell tudjon a hangkártya 48V fantomtápot biztosítani a mic bememetén. Nyilván egy XLR-XLR kábel is kell, egyik vége apa, másik anya. Nem árt egy jó kondenzátormikrofon-állvány se, amire rögzítheted a kengyelt, amit elvileg kapsz az olcsóbbakhoz, de érdemes erről meggyőződni a rendelés leadása előtt. Superlux vagy Audio-Technika belépő modelljei jók lehetnek kezdetnek. Énekfelvételhez kell egy korrektebb zárt fejhallgató, nagyjábóli keveréshez kezdetnek elég lehet 10-15 perces nekifutásokkal az is, de fárasztó a zárt fejes, kell egy jobb kis aktív hangfalpár a kreatív lendület töretlenségéhez. Ilyen Genius 1255 környékére gondolj, teljesen jó és megszokható.
A DAW-ban a beállításokban az audio kategóriában be- és kimenetnek ki kell válaszd a hangkártyád megfelelő ASIO be- és kijáratait, a jelszinteket úgy kell beállítsd, hogy a leghangosabb részeknél se nagyon menjen -10dB fölé, zajzárt és kompresszort tudnod kell kezelni, és főleg eleinte kőkeményen "a kevesebb több" üzemmódban érdemes küzdeni az elemekkel, és jó is már az elején hozzászokni, mert a jó zene beszélgetés a szólamok közt, nem kocsmazaj. Gyakorlatilag a "nem szól úgy soha" jelenség oka is az, hogy nem tartja magát az egyszerűhöz az alkotó, effektíve megoldja, hogy ne is szólhasson jól semmiképpen.
Az említett, és sok más, technikai vagy tipp-trükk ismeretanyag kedélyes youtube-ozással összeszedegethető, de tudni csak akkor fogod őket, ha azonnal ki is próbálsz minden egyes praktikát, természetesen elsősorban a magad útját járva. Pár évig el fog tartani, amíg tényleg senki nem tud bajokat találni az elkészült darabjaidban, szerintem akkor érdemes a sima publikáláson túl elgondolkodni komolyabb népszerűsítésen és ízlésed szerinti bevételforrássá alakításon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!