Egzotikusabb zenében jártas szakik! Mi a műfaj pontos neve?
Itt, Bugis regionális művészeket láthatunk és halhatunk.
A Bugis egy népcsoport, amely Dél-Sulawesi szigetén, Indonéziában él. A Bugis népcsoport gazdag kulturális hagyományokkal rendelkezik, amelyek közé tartozik a zene és a tánc is.
A hagyományos Bugis táncok és énekek általa a történelmi vagy vallási téma dolgozzak fel, és kifejezik az érzelmeket, az identitást, az örömet és a szomorúságot.
A Bugis zene hagyományosan nagyon fontos szerepet játszik az életükben, és a népcsoport rendkívül büszke az ősi zenei örökségére. A hagyományos Bugis zenében az ének, a dobok, a fúvós hangszerek és a húros hangszerek fontos szerepet játszanak. Az egyik legismertebb Bugis hangszer a kolintang, amely egy fából készült ütőhangszer, és a mesterien játsszák.
A Bugis lantdalok többféle hagyományos hangszert használnak kíséretként, többek között:
Gambus: A műfaj fő hangszere egy gitárhoz hasonló húros hangszer.
Kendang: Hagyományos ütős zenei hangszer, amelyet általában két kézzel játszanak, ritmikai kíséretként.
Furulya: Bambuszból készült hagyományos fafúvós hangszer, melódiák kíséretében.
Rebab, Sawonggaling, Kacapi: Általában íjjal játszott vonós hangszerek, dallamban kíséretként használják.
Dob: Hagyományos ütős zenei hangszer, ritmikai kíséretként.
Tambura: Fából vagy bőrből készült hagyományos ütős zenei hangszer, amelyet vallási szertartások kíséretében használnak.
Marwas: Egy hagyományos, fémből vagy fából készült ütős zenei hangszer, amelyet vallási szertartások kíséretében használnak.
Ezek néhány hangszer, amelyeket általában a Bugis gambusban használnak. Az egyes dalokban használt hangszerek kombinációja azonban a zenészek kívánságaitól függően változhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!