Milyen típusú digitális zongorát érdemes venni, amin nagyon sok hangszín van?
Attól függ, mire kell. A digitális zongorákban általában nincs túl sok hangszín. Pár zongora, Rhodes/Clavi/Wiurli, orgonák meg ilyesmik.
Ha teljes zenekari kíséretet is játszanál magad mellé, akkor kísérőautomatikás szintetizátorra van szükséged, azokban van sokminden, dobok, basszusok, fúvósok stb.
Ha zenét akarsz csinálni, ahhoz a legegyszerűbb egy laptopra dugott hangkártya, és ahhoz csatlakoztatott MIDI-billenytűzet. A laptopra kell valami DAW, amikhez alapból van rengeteg hangszín, és plugin formájában még milliónyi hozzáférhető.
Ha mindez nem járható, vagy nem erre gondolsz, csak változatos hangszíneken akarsz játszani, kísérletezni, akkor megteszi egy régebbi, általánosabb célú szinti is. Pl. egy Yamaha Motif, de sokminden jó lehet, ami 2000 után készült. Ha 5-10 évnél újabb, akkor általában még rá is tudod kötni a számítógépedre.
Arra azért készülj, hogy ezek zenekari hangszerek, kell némi szakértelem és zenei tudás, ahogy a kísérőautomatikás szintikez, meg a DAW-ozáshoz is.
Az is megoldás, hogy veszel relatív olcsón egy kalapácsos masterbillentyűzetet, és hozzákötsz egy régebbi rackes szintiagyat. Ez biztos kifér a pénzedből, csak a hordozás a kérdés. Rackes válltáska van, amibe 2U magas cucc befér (Gator), autóval elmegy. De a kalapácsos, 88-as billentyűk mindenképp nehezek.
A mi zenekarunkban egy Yamaha Motif rack dolgozik egy Fatar billentyűzettel, ez összesen nem volt 200e tokokkal együtt. Előnye, hogy sok esetben elég a táskát vinni, mert van ott keyboard, ahol próbálunk meg írunk.
Szia!
Igen egyetértek az előttem szólókkal.
Ha kalapácsmechanikás és nagyon sok hangszínnel rendelkező gépet szeretnél, az nehéz és általában drága. A szintetizátor kategóriában találod. A digitális zongorákban korlátozott a hangkészlet, főleg ezért az árért.
Nekem van egy Dexibell Vivo S7-es színpadi zongorám. Nagyon jó gép bővíthető hantokkal, de nehéz és nagy. Mondjuk olcsónak sem mondható. Egy Fatar TP/40M kalapácsmechanikás billentyűzete van. Később vettem egy Studiologic Numa Compact 2 Színpadi zongorát. Ez is Fatar billentyű, ami TP/9 Piano. Monofón utóérintéses és súlyozott, igaz nem kalapácsos, de nagyon jó játszani vele. A 88 hang van benne és bővíthető. Nekem a zongora hangszínei is nagyon tetszenek (főleg az gyári letölthető Upright piano) ezért vettem meg. Nagyon könnyű mindössze 7 kg. Midizhető és összeköthető okos eszközzel is.
Itt található a gyári leírás és egyéb: [link]
Nem mondom, hogy a világ legjobb hangszere, de ár éték arányt tekintve meglepően jó.
Ez is egy alternatíva csak azért írtam le.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!