Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak szerintem van nagy...

Csak szerintem van nagy hasonlóság a hardcore techno és a metalcore dallamok között?

Figyelt kérdés

[link]

Itt van például ez, simán el tudnám képzelni gitárral egy metalcore lead-nek is, de metalcore zenékben is rengetegszer hallok olyan dallamot amit hardcore technoban el tudnék képzelni egy supersaw szintetizátorral.


2022. júl. 21. 05:42
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Nem kimondottan hardcore techno-val, de nagyjából ugyanez bennem is megfogalmazódott már. Nem sok metalcore-t hallgatok, de amit ismerek (videojátékok, meg ismerősök révén), annak szinte mind nagyon jellegzetesen elektronikus zenés dallamvilága van.

Kedvenc példám erre a jelenségre, hogy a Pendulum nevű, eleinte drum n bass, később besorolhatatlan elektronikus/pop zenekarnak van egy közös száma az In Flames nevű metalcore bandával, és igaziból egyáltalán nem meglepő, hogy milyen jól működik, remekül kihangsúlyozza ez a kollaboráció a közös vonásokat két olyan műfaj között, amiket amúgy nem szokás egymás mellett emlegetni: https://www.youtube.com/watch?v=DnBxYFJLVS4 Az is beszédes, hogy egyik bandának sem kellett különösebben kimozdulnia a saját keretei közül ahhoz, hogy ez működjön, valamint hogy (szerintem) egyáltalán nem töri meg az album hangulatát ez a szám, annak ellenére, hogy ez az egyetlen metálos beütésű dal rajta.


u.i.: Tetszik, hogy erről hajnali háromnegyed hatkor jutott eszedbe morfondírozni. :D

2022. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

[link]

[link]

[link]

[link]


Deadly Guns csinálja igen jól, a hardcore és metál zenét ötvözi némelyik számában 😁


szerintem a két stílus igen jól megfér egymás mellett amúgy, valahol mélyen szerintem is hasonlítanak, csak az egyik hangszeres, a másik gépi zene

2022. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pff ez mióta hard techno?
2022. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaj bocsi hardcore,igen amugy arra hasonlit😂
2022. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!