Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik Queen-dalok hasonlítana...

Melyik Queen-dalok hasonlítanak egymásra?

Figyelt kérdés

Érdekes kérdésem onnan indult, hogy valahogy kategorizálni szerettem volna a dalokat, de ez nagyon nehéz a Queen végtelen sokszínűsége miatt.

Nem műfajalapú kategorizálásra gondolok, helyettük inkább hangulatokra. Vagy a dalszöveget tekintve nem témákra (mert például szerelemről nagyon szok dal szól), hanem közös vonásokra, hasonlóságokra, vagy épp ellentétekre; de kapcsolódásokra.

Néhány példát kigondoltam, de lehet, hogy csak én gondolom "hasonlónak" a következő párokat:

Jesus és Mustapha, White Queen (As It Began) és Te Torriatte (Let us Cling Together), Play the Game és It's a Hard Life, We are the Champions és Was it all Worth it.

Minden jószándékú hozzászólást köszönök! 🖤



2022. jún. 20. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Bicycle Race és Don't Stop Me Now
2022. jún. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Meg a Somebody to Love és a We Are the Champions
2022. jún. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Made In Heaven - Bohemian Rhapsody


My Fairy King - The Fairy Fellers Master Stroke


My Melancholy Blues - Love of My Life

2022. jún. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Bohemian Rhapsody - Innuendo

Meg talán Killer Queen - Good old fashioned lover boy

2022. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Flick of the Wrist - Death on Two Legs (Dedicated to...) (A mondanivalójuk miatt)

Lazing on a Sunday Afternoon - Seaside Rendezvous - Good Old-Fashioned Lover Boy (A ragtime jelleg miatt)

Tenement Funster - I’m in Love with My Car (Taylor jellegzetes hangja és a döngölős stílus miatt)

Let Me Entertain You - Get Down, Make Love (A vontatottságuk miatt)

Life Is Real (Song For Lennon) - Jealousy (A zongora-alapú könnyed dallamosságuk miatt)

Breakthru - Headlong (A kellemesen energikus hatásuk miatt)

Bohemian Rhapsody - The Prophet's Song - The Millionaire Waltz - Innuendo - Brighton Rock (A bonyolult, többtételes dalszerkezetük miatt)

...és ha még jöhet Freddie Mercury szóló is, akkor: There Must Be More To Life Than This - Love Me Like There's No Tomorrow (A melankólikus hangulatuk miatt)

2022. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
0%
Nem tudom.
2022. szept. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Az 5-ös nagyon gyönyörűen összefoglalta a hasonlóságokat, de aki nem ismeri ezeket a dalokat, ne hagyja megvezettetni magát! Ugyanis, mindamellett, hogy igaz az, amit az 5-ös írt, MERŐBEN különböznek ezek a dalok egymástól! Nekem konkrétan egyetlen TÉNYLEGES hasonlóság jut eszembe, az pedig a "The March Of The Black Queen" és a "Bohemian Rhapsody", amelyekben pár hang egymás után - valószínűleg véletlenül - megegyezik.
2022. dec. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!