Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan lehet tudni egy adott...

Honnan lehet tudni egy adott dalnál hogy hogyan kell pengetni a gitárt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Kezdő gitáros vagyok már jól mennek az akkordok meg minden de nem tudom rájönni hogy honnan lehet rájönni hogy hogyan kell pengetni a gitárt egy dalnál.Van erre valami technika?Mert egyik kottánál sem meg seholsem írják le hogy kell pengetni vagy hogy hogyan kell rájönni.Tudnátok nekem segíteni?

A válaszokat előre is köszönöm!


2008. dec. 20. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
írd be a google-ba,hogy pengetési mód és kidob egy csomó oldalt,hogy hogy kell pengetni pl:a rockot,mulatóst,stb
2008. dec. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

keress gitár tabokat, ott gyakran mutatják, milyen bundoknál kell lefogni ;)

amúgy ha tudod, hogy melyik húr milyen ábécés hang és tisztában vagy vele hogy 1 bund fél hangot jelöl (bund az a csík a gitárod nyakán keresztben) akkor a legegyszerűbb módszer, hogy úgy próbáld lefogni hogy közel maradj a gitár végéhez

2008. dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

menj fel a www.ultimate-guitar.com -ra.beirod a keresőbe a szám címét és kiad egy csómó változatot ahhoz a dalhoz,általában azokat válaszd amelyiket a legjobbnak értékelték.A cím mellett oda van írva hogy milyen fajta lehet TAB,CHORDS,VIDEO LESSON,Példa a tabhoz:


E-5-3--2-1--

H---4-6-----

G-----------

D-----------

A-----------

E-----------


a hat sor a hat húrt jelenti a számok hogy hanyas bundnál kell lefogni a húrt.ha egymás alatt két szám van akkor egyszerre kell pengetni.mi nél több kötöjel van egymás után annál nagyobb a szünet.


CHORDS:levan írva a szöveg és fölötte hogy melyik akkordot kell lefognod.ezzel az a baj hogy a ritmust nem adja meg.youtubon nézd meg az adott dalt és próbáld kikövetkeztetni a ritmust.

VIDEO LESSON:videóban magyarázza el hogy hogyan kell játszani az adott dalt.(angolul)


Ha kérdésed van írj:riska222@citromail.hu

2009. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én pl az azért vannak a jóbarátok eredeti tabját keresem de sehol sincs meg :S mármint az a verzio amit a klipben is lehet hallani... bontott pengetésel
2009. dec. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!