Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Egy akkordra...

Gitárosok! Egy akkordra hányat kell pengetni?

Figyelt kérdés
még csak nagyon kezdő vagyok, most tanulom az akkordokat, de pl. még a kis kacsa fürdik-et sem tudom normálisan eljátszani, mert az egy dolog, hogy fölé van írva hogy e-moll, meg a-moll, de mennyit kell rájuk pengetni?? köszi!
2011. aug. 19. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy alap esetet:


Eldöntöd, hogy milyen gyorsan akarod játszani. Lábaddal ütöd a ritmust (egy- két -há' -négy, egy-két-há'-négy,..)

Tegyük fel, hogy a "vers" minden sora elején van egy akkordjelzés.

pld.


C

Kis - kacsa für - dik

egy - két -há' - négy


Kezdetnek minden ütésre egy pengetés. Fel vagy le, esetleg kombinálva. Tehát ez esetben 4x a C. Később lehet variálni úgy, hogy valamelyiket kihagyod (1 - 2 - X - 4), esetleg nyolcadokat játszol (4 helyett nyolc pengetés), stb. stb. Ha két akkord van egy sorban, akkor kettőt-kettőt pengetsz. Persze ez függ attól is, hogy mikor van akkordváltás a dalban. Én csak a legegyszerűbb esetet írtam le.

2011. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Először ütemenként csak egyet húzz le az akkordokból. Ha megy, akkor kettőt, végül négyet. Ha már jól megy (és unod a banánt), akkor akkor kezdj el oda-vissza pengetni és tuti rá fogsz érezni a pengetési ritmusokra.
2011. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2011. aug. 19. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!