Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyiket válasszam?

Janó Roland kérdése:

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Sziasztok valaki tudna esetleg segíteni? Az van hogy most vennék új elektromos gitárt, és nem tudom melyiket válasszam. Ibanez GRG121DX-WNF vagy, EPIPHONE Les Paul Special Satin E1 HSV. (vagy ha valaki esetleg tud ajánlani 80 ezer forint alatti gitárt azt is meg köszönöm)

2022. júl. 17. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Epiphone
2022. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilván függ a zene stílustól, de én Epiphonet vennék.
2022. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kettő ég és föld, mármint nem úgy értve, az egyik sokkal katasztrofálisan rosszabb, mint a másik, hanem egészen mást nyújtanak játékérzetben. De ha nekem kell helyetted eldöntenem, akkor a kettő közül az epiphone-t vidd.

Nekem volt egy Epiphone Les Paul Special-om, és nagyon jó gitár volt. Csak azért adtam el, mert diák koromban csak úgy tudtam megvenni azt a gitárt, amit egyébként még most is nyúzok. De ha meglátnám felbukkanni a használtcikk piacon, azonnal lecsapnék rá.

Miért nem nézel szét a használt gitárok között, 80-ért ott nagyon jókat is lehet találni.

Epiphone SG nem opció?

2022. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az Ibanez sokkal modernebb világ, az Epi meg inkább klasszikus. A legokosabb, ha kipróbálod őket. A gitár eléggé szerelmi kérdés. Vannak persze racionális szempontok is, de végső soron érezni kell, hogy melyik illik jobban a kezedbe.
2022. júl. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most néztem, mit lehetne ebből használtpiacon venni. Vintage márka van eladó, ami bőven veri az ajánlatodat. Nagy eséllyel még a használtpiaci ajánlatokat is. Jó cucc, jó hardverekkel, jó kidolgozással. Ha mindene oké, bundok jók, nyak nincs megtekeredve, nyakpálca jár, akkor azt érdemes szem előtt tartani. Ibanez is van, de az alapgondolatra rá kéne még locsolni, hogy olyan 120 körül tudj vadászni.


Amúgy egyetértek az egyik fenti hozzzászólóval, valóban két teljesen más hangszerről van szó. Epi SG meg legutoljára, istenőrizz!


Persze, ha annyi pénzed van a gitárra amennyi, akkor abból kell gazdálkodni. Jobb egy létező gyengébbb hangszer, mint a semmilyen :)


Javaslom nézd meg ezt és a csatorna többi tartalmát is erősen ajánlom, ha gitározással szeretnél foglalkozni. https://www.youtube.com/watch?v=TFFOU2zWp6s

2022. júl. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!