Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki van "száradva" a gitárom...

Ki van "száradva" a gitárom fogólapja. Lehet valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés
Elég kín keserves így játszani rajta mert olyan mintha száraz fán húznám az ujjam és akad, mivel végülis száraz fán húzom az ujjam :D.
2010. szept. 19. 18:53
 1/6 Daweee000 ***** válasza:
izé... próbáld meg a húrokon húzni az ujjad, ne a fán :)
2010. szept. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jól van, de attól még ha csak lenyomod a húrokat már az is kellemetlen mert érzed hogy száraz a fa. Nincs erre valami szer?
2010. szept. 19. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:
de.citromolajnak hívják.akármelyik hangszerüzletben találsz,aminek van köze gitárokhoz,kb 1500 Ft.De én 7 éve gitározom és ilyet még nem tapasztaltam...
2010. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy Seagull Entourage Mini-jumbo gitárom van, a hangja nagyon jó, de elég nehéz rajta játszani, legalábbis szerintem. Mondom egyik oka hogy tényleg nehéz ezt így leírni, de ilyen száraz a nyaka... a másik hogy szerintem elég magasan vannak a húrok, valahogy úgy érzem hogy egy ilyen nagyon masszív és merev gitáron játszom :D. Emiatt nem is tudok úgy slideolni vagy pull of, hammer on, stb... -ket csinálni, mert egyszerűen akár milyen technikával csinálom nem jön ki. Pl. amin játszottam Martin-on gitár boltban azon simán kijött minden, és annak más volt a nyaka is, az nagyon könnyű volt.
2010. szept. 19. 21:38
 5/6 A kérdező kommentje:
És voltam a húrok magasságát állíttatni, de lejjebb már nem tudták tenni, mert akkor már hozzá ért a húr a bundhoz :(.
2010. szept. 19. 21:39
 6/6 anonim ***** válasza:
hát...akkor még esetleg azt tudom javasolni,hogy húzd ki a gitár nyakát...az sokszor segít...fogd meg a testnél...és vízszintesen tedd a szemed elé,úgy hogy a nyaka előre nézzen,...ha azt látod,hogy görbe,akkor meg kell feszíteni...ez sokszor minden baj alapja...Viszont...az a gitár,amin nehéz játszani,az jegyezd meg: NEM JÓ!...
2010. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!