Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Filmzenék eljátszásáért kell...

Filmzenék eljátszásáért kell jogdíjat fizetni YouTube-ra feltöltés után az előadónak? (nem nekem)

Figyelt kérdés
2022. febr. 26. 08:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha téged nem érint, akkor nem neked kell vele foglalkozni, hogyan kell elintézni?


Ha nem hobbi zenészekről van szó, hanem komoly nagy zenekarokról, akkor ők beszerzik a szükséges engedélyeket, megfizetik érte a megfelelő jogdíjakat, vagy bajlódnak az utólagos következményekkel.

2022. febr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
#11 Az nem érdekelt, hogyan kell elintézni, csak hogy kell-e egyáltalán. Ld. a kérdést.
2022. febr. 28. 09:50
 13/17 anonim ***** válasza:
Milyen kár, hogy részletesebb választ kaptál, pedig elég lett volna csak annyit írni, hogy: "igen, kell"
2022. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyra értékeltem, és meg is köszöntem a válaszokat. Az Artisjus nem érintett a kérdésben, ezért fogalmaztam így, sajnálom ha megsértettelek volna. Tehát ismét köszönöm a válaszokat.
2022. febr. 28. 13:54
 15/17 anonim ***** válasza:

Csak azért írtam az Artisjust, mert nem csak tényleges ügyintézéssel foglalkoznak, a weboldalukon, hanem van egy csomó leírás, GYIK is róla, hogy mi hogyan működik (és még így is sok kérdés megválaszolatlan marad), ami még mindig egyszerűbb olvasmány a szerzői jogi törvénynél - bár azt is érdemes elolvasni, nem annyira vészes, mint amilyen hosszú.


Nehéz tőmondatban választ adni, mert sok tényezőn múlik és az egyszerű válasz mindenképp leegyszerűsítés.


A YouTube-nál ráadásul az is bonyolít mindent, hogy automatizált rendszert használnak, ami nem feltétlenül vesz minden szempontot figyelembe, ráadásul még tévedhet is, viszont az ilyeneket rendbe tenni nehéz dolog tud lenni.


Egyébként a YouTube esetén az is egy (elég bizonytalan) tényező, hogy vajon az eredeti jogtulajdonos mit állított be. Mert nem feltétlenül tiltják a zenét/filmet. Ha a jogtulajdonos úgy állítja be a rendszert, akkor használhatja bárki a saját videójában, csak reklámok fognak megjelenni mellette és a YouTube a jogtulajdonosnak utalja a reklámbevételt utána, nem annak, aki feltöltötte. De ezt csak akkor tudja meg a feltöltő, amikor a YouTube közli vele, hogy hagyják használni vagy tiltják miatta a videóját, esetleg csak a hangját veszik le a videónak, ha csak a zenével volt gond benne...

2022. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt is jó tudni. Az Artisjus oldalát is megnézem majd, bár az érdeklődésem túl hosszú cikkek elolvasására már nem terjed ki.
2022. febr. 28. 15:01
 17/17 anonim ***** válasza:
Ajánlom az oldal GYIK részét, az nem olyan hosszú.
2022. febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!