Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Filmzenék eljátszásáért kell...

Filmzenék eljátszásáért kell jogdíjat fizetni YouTube-ra feltöltés után az előadónak? (nem nekem)

Figyelt kérdés
2022. febr. 26. 08:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mármint hogy bevágod a videód alá egy film zenéjét, vagy hogy eljátszod saját magad egy hangszeren?
2022. febr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem én, de valaki eljátssza egy hangszeren.
2022. febr. 26. 13:27
 3/17 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, azt egyfajta szürke zónaként szokták kezelni. Amíg nem akar valaki anyagi hasznot húzni belőle, addig nem szoktak belőle ügyet csinálni.
2022. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És ha már komoly pénzeket keres vele?
2022. febr. 26. 13:39
 5/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk valaki rendszeresen posztol részben filmzenés videókat több százezres nézettséggel.
2022. febr. 26. 13:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan zenéket játszik valaki, amik után jogdíjat kéne fizetnie, de nem teszi, miközben neki bevétele van belőle, abból természetesen lehet problémája.
2022. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy nem teszi, csak kíváncsi voltam, hogy kell-e.
2022. febr. 26. 13:58
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. febr. 27. 15:21
 9/17 anonim ***** válasza:

Az Artisjus weboldalán elég sok információt találsz a zenék szerzői jogait illetően. Zenék esetében több féle szerzői jogvédelem létezik, mert külön vannak jogai a zeneszerzőnek, dalszöveg-írónak, előadóművészeknek és a kiadóknak. Sőt van külön szerzői joga a hangfelvétel készítőjének is. De általában a kiadók együtt szokták mindezeket kezelni.


A zenemű felhasználását általában a kiadó, vagy jogtulajdonos engedélyezheti, illetve nekik kell a jogdíjakat megfizetni.

Ahhoz, hogy te előadd más zeneművét, engedélyre van szükséged. Nem feltétlenül lesz belőle jogi probléma, de nem árt figyelni rá. Ha nagyon hasonlít a te előadásod az eredetire, akkor a YouTube Content ID rendszere azonosként ismerheti fel és emiatt le is tilthatják.

2022. febr. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részleteket, bár úgy látszik felesleges volt említenem, hogy nem rólam van szó, biztos le akarnám tagadni... Elég rákeresni pár filmzenére, majd külön az előadókra, és kiderül, hogy néhányuk más filmzenéket is eljátszik.
2022. febr. 28. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!