Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gáz, hogy rock zene kedvelő...

Gáz, hogy rock zene kedvelő vagyok, de csak magyar rock zenét hallgatok?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy nagyon speciális a zenei ízlésem. A rock zenét szeretem, de nem nagyon láttam még olyan rockert, aki csak magyar zenét szeret. Nekem viszont egy külföldi banda sem jön be, nem tudok értük rajongani, mert magyar vagyok és nem jön át a dalszöveg, hiába fordítom le, de lehet, hogy az angol tudásom se olyan magas szintű, pedig középfokú nyelvvizsgám van. Egyszerűen nem jön át, dalszöveg sokkal inkább átjön a magyar együtteseknél. Próbáltam többször Metallicat, Korn-t, Disturbed-et, Five Finger Death Punch-ot hallgatni, de nem jön be. A gond az viszont, hogy eléggé különc vagyok az élet más területein is és még az se mondhatom magamról, hogy a rockerekhez tartozom, mert csak magyar rock zenét hallgatok, de magyar rock zenén belül metalt, punk rockot, alternatív rockot is. Kedvenc együtteseim: Tankcsapda, Depresszió, Aurora, Sex action/Action, Moby dick, Rómeó vérzik, Alvin és a mókusok, Kispál és a borz, 30y, Kiscsillag, Leander rising/Leander Kills, Junkies, Hooligans, Elefánt, Burnout, AWS, Beatrice, Bikini, Down for whatever, Ördög, Supernem, Vad fruttik, Akela, Prosectura, Rózsaszín pittbull, Kovbojok, Ossian, Pokolgép, Omen, Kárpátia, Nemzeti hang, Alcohol, Hétköznapi csalódások, Road

2021. okt. 21. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Beatrice egy nagy sz*r
2021. okt. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Miért lenne gáz? Ez azt jelenti, hogy barna fűzős vagy. 😄

A rockzene is sokszínű. Rengeteg féle világnézet, ideológia megtalálható a palettáján, amik nem ritkán egymás gyökeres ellentétei.

Én is leginkább a saját rétegműfajomat hallgatom ezen a metszeten belül, ami a szubkultúrámhoz illik.

2021. okt. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem gáz
2021. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted őszintén hány ember foglalkozik azzal, hogy mit hallgatsz vagy mit sem? Míg nem a buszon hangszórón nyomatod, addig senkit sem fog érdekelni, ha meg úgy hallgatod, akkor zenétől független fognak utálni érte.
2021. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem gáz h miből mennyit. az viszont furi nekem h rockerként írod, pedig a pont lényege neki hogy szabadság és nem érdekelnek a külsős hangok.
2021. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Korábban néhány ismerős, akiknek meséltem, mintha lenézett volna, meg hogy a magyar rockzene milyen szar. Van, aki meg nem értette, hogy magyar rockon belül Tankcsapdán meg Road-on kívül mi van még... Volt egy két ilyen tapasztalatom.
2021. okt. 22. 11:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg fordítva vagyok szeretem a rock zenéket de 1 magyart sem vagyok hajlandó meghallgatni csak is angol vagy japánt.

Esetleg azt tudom mondani, hogy keress egyszerűbb szövegű zenét olyan énekessel akinek olyan a kiejtése amit könnyen lehet érteni felirat nélkül is talán keresgélj egyet a 12Stones számai közül.

2021. okt. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
25%

Nagyon jó bulikat csinálnak,ha teheted menj el egy koncertjükre


[link]

2021. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs vele baj, ha a magyar tetszik.

Én csak azt nem bírom felfogni ebben a sztoriban, hogyan kaphatott valaki középfokú nyelvvizsgát, aki dalszövegeket se ért. Hogyan beszélsz folyamatosan, magabiztosan egy angol nyelvű emberrel vagy fordítasz le egy hosszabb terjedelmű hivatalos szöveget, olvasol el egy 300+ oldalas könyvet, ha egy rövid, ismétlésekkel teli szöveg is ennyire magas? o_o Nekem nincs egy nyelvvizsgám se, mégis értem még a death metál szövegeket is, ahol azért nem olyan tiszta a kiejtés, mint egy Korn, Disturbed vagy Metallica esetében.

2022. jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!