Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hatással van a gitárra, ha...

Hatással van a gitárra, ha fordítva húrozom fel, ahogy a balkezes gitárok vannak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem, csak fordítva lesz a skála
2010. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ja, tudom, fejjel lefelé minden, de balkezes vagyok, így esik kezemre.
2010. aug. 28. 19:37
 3/12 Daweee000 ***** válasza:
igen, a magas húrok helyén lesznek a mélyek és fordítva :D konkrétan mi a célod vele? Hendrixkedni jó, csak oktávot állíts/állíttass (Hendrixkedni=balkézzel játszani jobbkezes áthúrozott gitáron)
2010. aug. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
akkor meg eleve így kell megtanulnod gitározni
2010. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Daweee000 ***** válasza:
Közben megválaszoltad a kérdésem :D Akkor már miért nem veszel balost alapból? Tévhit hogy drágább.
2010. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tévhit?

ha ezt mondod, akkor tényleg az.

Mág megvan a gitár egy ideje, felhúroztam, meg minden, szoktam pengetni. Lassan, de haladok :D és nem hátra:D

Azért tettem fel a kérdést, mert olvastam, hogy baja lehet tőle. De akkor nincs semmi.


Amúgy nagyon viccesek vagyok...xD

azt megmondanátok, hogy az a 6 hosszú feszes izé... az mi a gitáron? :D

2010. aug. 28. 20:18
 7/12 Daweee000 ***** válasza:

Milyen a gitár? Akusztikus? Mert akkor kell kicsit variálni a húrlábnál, mert [link]

itt például jól látszik, hogy ferdén van az a műanyag cucc a húrok tövében, hogy kiegyenlítse a húrhosszokat, és hogyha fordítva húrozod fel, pont a másik irányba kompenzál, ami szana-szét vágja az oktávtisztaságot. Nézd meg hangológéppel hogy a 12. bundnál mennyire pontos a hang. Ugyan annak a hangnak kell lennie, mint üresen. Ha nagyon el van mászva, nézz el egy hangszerészhez hogy milyen lehetőségeid vannak, mert ezt igazából nem tudom, de nem hiszem hogy túl drága lenne átalakítani.

Amúgy tudom hogy a legtöbb balos gitár ugyan annyi mint a jobbos, ugyanis én is ilyen születési hibától szenvedek :D

2010. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

:D hiba...xD


Igen, akusztikus, de teljesen más felfüggesztés, nem az a "kis szegecses". Amúgy is ez a felfüggesztés ami nekem van, nincs megdöltve.

2010. aug. 28. 21:52
 9/12 Daweee000 ***** válasza:
Akkor az klasszikus gitár lesz, gondolom a húrok nylonból vannak. Ha nem érzed rossznak, akkor hajrá, rákenról míg az ujjad bírja :D
2010. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Aha, klasszikus - elméletben- koncertgitár vagy mi :D a sima gitár és a koncertgitár annyiban különbözik, hogy ha azt mondod: "KONCERTGITÁR" az sokkal nagyratörőbbnek, és hozzáértőbbnek tűnik, de anatómiailag semmiben nem küldönözik mint bármely másik gitár

MAGYARÁN: a koncertgitár név reklámfogás

vagyis az agyacskám ezt diktálja :D

2010. aug. 28. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!