Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem tudom rendesen...

Miért nem tudom rendesen behangolni egy gitárt?

Figyelt kérdés
Lehetséges az, hogy olyan régi húrok vannak rajta, hogy nem lehet behangolni? Nem hiszem, hogy a nyak van elcsavarodva, mert aránylag új gitár (és nem olcsó fajta). Ha behangolom digitális hangolóval,és megnézem az oktávot, az lejjebb van.
2010. aug. 20. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:

valószínűleg nylon híros a gitár(feltéve hogyha akusztikusról van szó) ebben azesetben kell neki néhány nap, hoyg beálljon mert ezek a húrok fojamatosan nyúlnak.

Ha elektoromos gitár akkor biztos azzal van a baj, hogy floyd rose-s húrlábbal van felszerelve.Ebben az esetben először csak nagyjából hangold be, pengesd meg néhányszor, aztánmegnit és megint és kb 3.jára hangold be pontosan a hangszert.

Ha egyik lehetőség sem áll fent, akkor lehetnek a régi húrok a baj okozói.Hogyha ezsem, akkor lehetséges hogy rossszul van beállítva a gitár, ezesetben vidd el egy hangszerüzletbe, ott biztosan megcsinálják neked.

2010. aug. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Elektromos gitárról van szó.Ha torzítót használok, akkor sem tiszták a magas hangok. Mintha szólna egy másik hang, ami hamissá teszi. Ezért gondoltam, hogy a húrok lehetnek a hibásak. Új húrokat akarok tenni rá, csak mielőtt felrakom, biztos akarok lenni abban, hogy a gitárral nincs baj. Nem célszerű utólag újból leszedni a húrokat.Valószínűleg megnézetem egy szakemberrel, csak itt a közelben nem nagyon van olyan.
2010. aug. 20. 10:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a húr be van hangolva, de az oktáv rossz helyen van, akkor egyértelműen be kell állítani a húrlábat. Vedd meg az új húrokat, aztán miután behangoltad, húronként hangológéppel (ha nincs, torrentről töltsd le az AP Guitar Tunert) hasonlítsd össze a lefogott oktávot és az oktáv üveghangot! Ha magasabb a lefogott oktáv, mint az üveghang, akkor túl rövid a húr hossza, a hozzá tartozó húrlábat csavard a nyaktól távolabb, addig, amíg nem egyezik az üveghanggal. Ha viszont alacsonyabb, akkor a nyakhoz közelebb kell tenni a húrlábat. Ha minden oktáv be van állítva, akkor elvileg az akkordok is stimmelni fognak.
2010. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy a két E és a H húrokhoz tartozó húrláb beljebb van, de eddig azt hittem, hogy annak úgy kell lennie. Viszont azokkal van a baj mindig hangolásnál.
2010. aug. 20. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:
milyen gitár pontosan? azért lenne fontos a fajtája, és a márkája, mert akkor lenne honnan kiindulni.
2010. aug. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A jó választ adó vagyok :)

Ezt a húrláb-állítást minden húrcserénél elő kell adni, ha azt akarod, hogy minden hangod a helyén legyen. Márkától, fajtától, húrok számától és mindentől függetlenül. És minden húrra külön, természetesen.

2010. aug. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
énmeg azt kérdeztem, hogy milyen a gitár:D
2010. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez egy Squier Bullet Strat.Időközben visszaadtam, nem foglalkoztam vele. Azért köszi a segitséget, legalább ennyivel okosabb lettem. Különben nem volt rossz gitár, de azért az Fender az Fender... :)
2010. aug. 23. 17:44
 9/9 anonim ***** válasza:

a Fender az Fender, a Squier viszont nem:D

jó, azért az is jó gitár:D És most már nincs gitárod? Vagy van még azon kívül másik is?

2010. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!