Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik az a kicsit creepy...

Melyik az a kicsit creepy (ijesztő) orgonadarab (?talán Bach-tól?), amit régebben ('70-es/'90-es évek) alkalmanként templomi esküvő VÉGÉN játszott az orgonista?

Figyelt kérdés

#templom #esküvő #Bach #orgona #a hangszerek királynője
2021. jan. 29. 00:22
 1/7 Noren1989 ***** válasza:
D moll Toccata és fuga?
2021. jan. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
NOPE
2021. jan. 29. 08:55
 3/7 TR75 ***** válasza:
73%

NOPE.

Persze. Még véletlenül sem "sajnos nem az", vagy "nem erre gondoltam", esetleg "ne haragudj, másik darab lesz". Nem, hanem NOPE. Mert az fancy meg funny, meg olyan 10 emelet magasból leköpött csula a jószándékú válaszoló fejére egy olyan embertől, aki amúgy nem képes kreatívan használni a keresőt, de képes rá, hogy NOPE-oljon egy jót magabiztos lazasággal, jótékonyan megbocsátva a válaszolónak, hogy hülyeségeket irkál az ő nagyszerűen felsőbbrendű kérdésére.

Gratulálok. Nagy király vagy.

2021. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

=D

Függetlenül attól, hogy SEMMI ilyen szándék nem volt ebben; Nagyon jó szöveg, úgyhogy lopom. Ha majd velem akarnak lekezelőek lenni, akkor jól fog jönni.


Nade, mindenesetre, nem, NEM volt ilyen szándék mögötte.

És igen, bármíly hihetetlen, megpróbáltam keresni, előtte is, utána is. Igen, kreatívan.


A legközelebbinek tűnő találat egy mindössze "Bach - Air" címet viselő feltöltés volt, csembalóról felvéve. Viszont csodás, hogy ezzel a - lehet hogy hibás? - címmel töltötték fel, mert a kereső "kreatívan" használva sem fog mást kiadni, mint az 1068-as sorszámozott, G húrra írt vonósdarabja.

Nah, hát az nem is állhatna messzebb attól, amit én keresek. Úgyhogy jó nagy ordas trollkodás ez rám nézve a véletlentől.

2021. jan. 30. 01:09
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként itt van az a bizonyos:

[link]


De ez szerintem szintén nem az. Csak stílusában hasonlít arra, amit keresek.

2021. jan. 30. 03:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy jó kántor általában esküvőn bármi mást szokott játszani a közismert Nászindulón, d-moll Toccata-n, és az ilyen elcsépelt darabokon kívül.

https://www.youtube.com/watch?v=k4qjBcX_hz0

https://www.youtube.com/watch?v=maZhhafg_f8

és a sor végtelen

2021. ápr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bach soha nem írt ijesztőt.

Ha már "ijesztőt" keresel, én inkább Lisztet hallgatnék vagy Cochereau-t, esetleg Charles Marie Widort. Szerintem rá gondolsz, de nem vagyok benne biztos, hogy jó a tippem:


https://www.youtube.com/watch?v=ZqeMJ-UbiZA

jún. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!